Highway International: spółka w koncernie AVA Quality Cooling | MOTOFAKTOR

Highway International: spółka w koncernie AVA Quality Cooling

person Adrian Januszkiewicz 9/08/2018

Highway International Sp. z o.o. dołącza do koncernu AVA Quality Cooling, by rozszerzyć działanie na nowych rynkach i ofertę.

Firma Highway International ogłosiła, że dobiegły końca rozmowy o dołączeniu do struktur koncernu AVA Quality Cooling. AVA jest wiodącym, międzynarodowym dystrybutorem części chłodzących i klimatyzacyjnych. Działa w 5 europejskich spółkach zależnych w Danii, Anglii, Francji, Austrii i Włoszech. Siedziba główna i magazyn centralny AVA znajduje się w Hilvarenbeek w Holandii, który w najlepszy możliwy sposób obsługuje klientów AVA Benelux i klientów eksportowych.

Od początku dyskusji między AVA i Highway International obie strony byli świadome i przekonane o ogromnych możliwościach tej współpracy. AVA z jednej strony z dużą siecią i spółkami zależnymi w różnych krajach oraz Highway International z ofertą produktów, która oznacza dla AVA otwarcie na nowy dla spółki rynek pojazdów ciężarowych. Dzięki swojej lokalizacji w Polsce, Highway International, która w najbliższych miesiącach zostanie przemianowana na AVA CEE (Europa Środkowo-Wschodnia) otworzy drzwi do całego obszaru pełnej ofercie produktów AVA. Zespół Highway International dysponując ogromną wiedzą na temat niezależnego rynku części zamiennych w Europie Centralnej i Wschodniej oraz osiągając coroczne wzrost sprzedaży i udziałów rynkowych, jest gwarantem wysokiej wydajności, skutecznej ekspansji i zwiększenia konkurencyjności produktów z portfolio AVA Quality Cooling. Bogdan Szymanowski Prezes Highway International Sp. z o.o.

 

Od początku 2017 r. AVA jest częścią grupy Enterex International Limited, spółki notowanej na Taiwan Stock Exchange Taipei i jednego z największych na świecie producentów chłodnic i kondensatorów dla niezależnego, wtórnego rynku motoryzacyjnego (IAM) oraz dla producentów OEM o rocznych mocach produkcyjnych 5 mln sztuk.

 

Siedziba główna Enterex znajduje się na Tajwanie, a jego fabryki znajdują się w Chinach i Kambodży. Posiada również oddziały w Ameryce Północnej, a centrum sprzedaży i dystrybucji w Arlington w Teksasie oraz centrum badawczo-projektowe w Westbrook w stanie Connecticut. Z udziałem w rynku wynoszącym ponad 30%, Enterex można uznać za lidera na północnoamerykańskim rynku motoryzacyjnym.

 

AVA, z ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku chłodzenia silników i klimatyzacji, może zaoferować najszerszy i najnowocześniejszy asortyment na rynku IAM. Oferuje swoim klientom produkty, które są w stanie zagwarantować całkowite pokrycie parku samochodowego.

 

Bogdan Szymanowski dotychczasowy Prezes i współzałożyciel firmy Highway International został nominowany Dyrektorem Zarządzającym AVA Group w Europie.

 

Źródło: Highway International

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).