Highway International: spółka w koncernie AVA Quality Cooling | MOTOFAKTOR

Highway International: spółka w koncernie AVA Quality Cooling

Highway International Sp. z o.o. dołącza do koncernu AVA Quality Cooling, by rozszerzyć działanie na nowych rynkach i ofertę.

Firma Highway International ogłosiła, że dobiegły końca rozmowy o dołączeniu do struktur koncernu AVA Quality Cooling. AVA jest wiodącym, międzynarodowym dystrybutorem części chłodzących i klimatyzacyjnych. Działa w 5 europejskich spółkach zależnych w Danii, Anglii, Francji, Austrii i Włoszech. Siedziba główna i magazyn centralny AVA znajduje się w Hilvarenbeek w Holandii, który w najlepszy możliwy sposób obsługuje klientów AVA Benelux i klientów eksportowych.

Od początku dyskusji między AVA i Highway International obie strony byli świadome i przekonane o ogromnych możliwościach tej współpracy. AVA z jednej strony z dużą siecią i spółkami zależnymi w różnych krajach oraz Highway International z ofertą produktów, która oznacza dla AVA otwarcie na nowy dla spółki rynek pojazdów ciężarowych. Dzięki swojej lokalizacji w Polsce, Highway International, która w najbliższych miesiącach zostanie przemianowana na AVA CEE (Europa Środkowo-Wschodnia) otworzy drzwi do całego obszaru pełnej ofercie produktów AVA. Zespół Highway International dysponując ogromną wiedzą na temat niezależnego rynku części zamiennych w Europie Centralnej i Wschodniej oraz osiągając coroczne wzrost sprzedaży i udziałów rynkowych, jest gwarantem wysokiej wydajności, skutecznej ekspansji i zwiększenia konkurencyjności produktów z portfolio AVA Quality Cooling.

Prezes Highway International Sp. z o.o. - Bogdan Szymanowski

 

Od początku 2017 r. AVA jest częścią grupy Enterex International Limited, spółki notowanej na Taiwan Stock Exchange Taipei i jednego z największych na świecie producentów chłodnic i kondensatorów dla niezależnego, wtórnego rynku motoryzacyjnego (IAM) oraz dla producentów OEM o rocznych mocach produkcyjnych 5 mln sztuk.

 

Siedziba główna Enterex znajduje się na Tajwanie, a jego fabryki znajdują się w Chinach i Kambodży. Posiada również oddziały w Ameryce Północnej, a centrum sprzedaży i dystrybucji w Arlington w Teksasie oraz centrum badawczo-projektowe w Westbrook w stanie Connecticut. Z udziałem w rynku wynoszącym ponad 30%, Enterex można uznać za lidera na północnoamerykańskim rynku motoryzacyjnym.

 

AVA, z ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku chłodzenia silników i klimatyzacji, może zaoferować najszerszy i najnowocześniejszy asortyment na rynku IAM. Oferuje swoim klientom produkty, które są w stanie zagwarantować całkowite pokrycie parku samochodowego.

 

Bogdan Szymanowski dotychczasowy Prezes i współzałożyciel firmy Highway International został nominowany Dyrektorem Zarządzającym AVA Group w Europie.

 

Źródło: Highway International

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).