Hella sprzedaje dział przekaźników firmie Hongfa | MOTOFAKTOR

Hella sprzedaje dział przekaźników firmie Hongfa

person Adrian Januszkiewicz 3/12/2020

Przystosowując swoją działalność do obecnych trendów motoryzacyjnych Hella zdecydowała się sprzedać dział przekaźników chińskiej Hongfie.

Hella jeszcze ściślej dostosowuje swój biznes elektroniczny do głównych trendów rynkowych w zakresie mobilności elektrycznej i jazdy autonomicznej. W związku z tym sprzedaje istniejącą działalność związaną z przekaźnikami chińskiemu producentowi przekaźników Hongfa. W ostatnim roku podatkowym firma Hella osiągnęła sprzedaż w tej dziedzinie w wysokości 43 mln euro.

 

Przedmiotem transakcji jest odpowiednia działalność rozwojowa i produkcyjna dwóch firm Helli zlokalizowanych w Xiamen w Chinach. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca roku, a cena wyniesie około 10 mln euro. W rezultacie do Hongfy przejdzie około 280 pracowników.

W nadchodzących latach chcemy jeszcze bardziej skoncentrować się na centralnych przyszłych tematach przemysłu motoryzacyjnego. Uważamy, że te tematy dotyczą przede wszystkim mobilności elektrycznej i jazdy autonomicznej. Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy w Hongfa doświadczonego partnera, który z powodzeniem będzie dalej rozwijać naszą działalność w zakresie przekaźników. dr Rolf Breidenbach dyrektor generalny Hella
Przejęcie działu przekaźników Helli umożliwi nam dalsze umocnienie naszej pozycji rynkowej jako jednego z wiodących światowych producentów przekaźników. Transakcja pozwoli nam zabezpieczyć ugruntowaną pozycję rynkową i przewagę produktową Helli w dziedzinie przekaźników i połączyć je z naszym wyróżniającym się doświadczeniem w zarządzaniu i technologii oraz ponad 35-letnim doświadczeniem w dziedzinie przekaźników. Guo Manjin Prezes Grupy Hongfa

 

Hongfa to jeden z największych na świecie dostawców przekaźników. W 2018 roku firma osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie około 1,2 miliarda euro.

 

Źródło: Hella

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).