Hella sprzedaje dział przekaźników firmie Hongfa | MOTOFAKTOR

Hella sprzedaje dział przekaźników firmie Hongfa

Przystosowując swoją działalność do obecnych trendów motoryzacyjnych Hella zdecydowała się sprzedać dział przekaźników chińskiej Hongfie.

Hella jeszcze ściślej dostosowuje swój biznes elektroniczny do głównych trendów rynkowych w zakresie mobilności elektrycznej i jazdy autonomicznej. W związku z tym sprzedaje istniejącą działalność związaną z przekaźnikami chińskiemu producentowi przekaźników Hongfa. W ostatnim roku podatkowym firma Hella osiągnęła sprzedaż w tej dziedzinie w wysokości 43 mln euro.

 

Przedmiotem transakcji jest odpowiednia działalność rozwojowa i produkcyjna dwóch firm Helli zlokalizowanych w Xiamen w Chinach. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca roku, a cena wyniesie około 10 mln euro. W rezultacie do Hongfy przejdzie około 280 pracowników.

W nadchodzących latach chcemy jeszcze bardziej skoncentrować się na centralnych przyszłych tematach przemysłu motoryzacyjnego. Uważamy, że te tematy dotyczą przede wszystkim mobilności elektrycznej i jazdy autonomicznej. Dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy w Hongfa doświadczonego partnera, który z powodzeniem będzie dalej rozwijać naszą działalność w zakresie przekaźników.

dyrektor generalny Hella - dr Rolf Breidenbach

Przejęcie działu przekaźników Helli umożliwi nam dalsze umocnienie naszej pozycji rynkowej jako jednego z wiodących światowych producentów przekaźników. Transakcja pozwoli nam zabezpieczyć ugruntowaną pozycję rynkową i przewagę produktową Helli w dziedzinie przekaźników i połączyć je z naszym wyróżniającym się doświadczeniem w zarządzaniu i technologii oraz ponad 35-letnim doświadczeniem w dziedzinie przekaźników.

Prezes Grupy Hongfa - Guo Manjin

 

Hongfa to jeden z największych na świecie dostawców przekaźników. W 2018 roku firma osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie około 1,2 miliarda euro.

 

Źródło: Hella

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).