Hella otwiera nową fabrykę elektroniki na Litwie | MOTOFAKTOR

Hella otwiera nową fabrykę elektroniki na Litwie

Specjalista ds. Oświetlenia i elektroniki Hella otworzył nowy zakład na Litwie.

Dzięki nowemu zakładowi w regionie koweńskim na Litwie, Hella będzie będzie obsługiwać rosnące zapotrzebowanie na komponenty elektroniczne na rynku europejskim. Początkowo produkcja skupiać się będzie na elementach elektroniki oświetleniowej i wkrótce zostanie rozszerzona o różne czujniki, siłowniki i jednostki sterujące. Obecnie około 70 pracowników pracuje dla Hella na Litwie. Z czasem liczba pracowników ma wzrosnąć do 250. Całkowita wielkość inwestycji do zakończenia tej fazy ekspansji będzie wynosić średnio dwucyfrowe miliony euro.

Hella od lat rosła mocniej od rynku. Kluczową tego przyczyną jest nasze konsekwentne pozycjonowanie w oparciu o główne trendy rynkowe: autonomiczną jazdę, efektywność energetyczną i elektryfikację, cyfryzację i indywidualizację. Dzięki temu nowemu zakładowi na Litwie tworzymy ważny warunek wstępny do zaspokojenia rosnącego popytu na nasze innowacyjne rozwiązania produktowe, kontynuując naszą rentowną ścieżkę rozwoju.

- dr Rolf Breidenbach

 

Zakład na Litwie jest już czternastą fabryką elektroniki w globalnej sieci Hella. W szczególności dobrze rozwinięta infrastruktura i duża dostępność wykwalifikowanych pracowników doprowadziły do ​​decyzji na korzyść litewskiej lokalizacji w Kownie. Po okresie budowy trwającym niewiele mniej niż rok, Hella mogła w związku z tym rozpocząć seryjną produkcję na obszarze około 7000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej. W swoim przemówieniu dr Breidenbach podziękował wszystkim zaangażowanym osobom:

Powód, dla którego mogliśmy zrealizować tę lokalizację w tak krótkim czasie, nie tylko przemawia za wielkim zaangażowaniem zespołu Hella na Litwie, jak i współpracowników na całym świecie. Pokazuje również znakomitą współpracę z naszymi lokalnymi partnerami litewskimi

- dr Rolf Breidenbach

 

W ceremonii otwarcia nowej siedziby wzięło udział wielu wysokiej rangi przedstawicieli przemysłu i polityki, w tym prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė. W otwarciu zakładu uczestniczyli także ambasador Niemiec na Litwie, Angelika Viets, wiceminister gospodarki Litwy, dr Marius Skuodis oraz dyrektor generalny Invest Lithuania, Mantas Katinas.

 

Źródło: Hella

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).