Havoline PitPack – nowe opakowania produktów Texaco Lubricants | MOTOFAKTOR

Havoline PitPack - nowe opakowania produktów Texaco Lubricants

person Redakcja 21/07/2023

Nowe opakowanie Havoline PitPack firmy Texaco Lubricants zużywa o 85% mniej plastiku niż poprzednie 20-litrowe opakowanie.

 

Po udanym programie pilotażowym, Texaco Lubricants wprowadza w całej Europie nowy system opakowań Texaco Havoline PitPack. Ma on kilka zalet. Po pierwsze, kompaktowa kwadratowa konstrukcja ułatwia klientom Texaco magazynowanie i przechowywanie olejów silnikowych Texaco Havoline. Jednocześnie pomaga zoptymalizować transport, z miejscem na 50% więcej produktu na jednej palecie (48 kartonów w porównaniu z 32 wiadrami). Po drugie, karton w pełni nadaje się do recyklingu, a wewnętrzne wkładki powodują mniejsze zużycie plastiku i prowadzą do niższego zużycia energii w procesie produkcyjnym w porównaniu z konwencjonalnymi wiadrami tej samej wielkości.

Rozwiązania zorientowane na klienta

Havoline PitPack to wydajny system przechowywania, ekspozycji i dozowania olejów silnikowych, który ma zapewniać integralność produktu od momentu wyjęcia z pudełka, aż do zaaplikowania go w silniku klienta.

 

Każdy karton z tektury falistej mieści 20 litrów oleju silnikowego, umieszczonego w samozamykającym się worku z polietylenu. Pudełka można łatwo układać w stosy, co pozwala warsztatom na magazynowanie szerszego zakresu lepkości bez zajmowania miejsca zbiornika lub korzystania z wielu beczek. Markowe etykiety na kartonach zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do małych opakowań Texaco Havoline, zapewniając ich łatwą rozpoznawalność.

 

Łatwa w użyciu, niekapiąca dysza dozująca umożliwia użytkownikom nalewanie oleju do dzbanków transferowych, z których każdy mieści do pięciu litrów oleju silnikowego i posiada wyraźne oznaczenia pomiarowe. Specjalnie zaprojektowane dzbanki są wyposażone w pokrywki, które zapobiegają przedostawaniu się brudu do oleju, a także w etykiety z nazwami produktów i lepkościami, po to aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu.

 

Stojak ekspozycyjny PitPack mieści do sześciu kartonów oraz sześć dzbanków transferowych, a także wyjmowane tace ociekowe ułatwiające czyszczenie. Stojak jest zaprojektowany w sposób ergonomiczny, aby znajdował się niżej nad ziemią, co zapobiega niepotrzebnemu podnoszeniu i zajmuje znacznie mniej miejsca niż sześć 20-litrowych wiader.

Mniejsze zużycie energii, więcej materiałów nadających się do recyklingu

Kolejnym kluczowym elementem koncepcji Havoline PitPack jest energooszczędna produkcja i możliwość recyklingu wybranych materiałów.

 

Nowe worki w każdym kartonie zawierają o 85% mniej plastiku[1] niż poprzednie 20-litrowe plastikowe wiadra, a waga HDPE (polietylenu o wysokiej gęstości) wynosi 134 gramy w porównaniu z poprzednimi 900 gramami. Zmniejszenie zużycia plastiku zmniejsza również zużycie energii w procesie produkcyjnym.

 

Wreszcie, sam karton z tektury falistej nadaje się w 100% do recyklingu[2], a dzięki oddzielnym workom z wyściółką można go wyrzucać razem z odpadami ogólnymi, zamiast dodawać go do strumienia odpadów przemysłowych.

 

Produkty dostępne do użytku z Texaco Havoline PitPack można znaleźć w poniższej tabeli:

 

Tabela olejów Texaco w opakowaniach Havoline PitPack

 

[1] Obliczenia te nie uwzględniają dzbanków transferowych.

[2] Jeśli w Twojej okolicy dostępne są punkty recyklingu.

 

Źródło: Texaco Lubricants

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).