Hatchbacki najpopularniejsze na rynku wtórnym | MOTOFAKTOR

Hatchbacki najpopularniejsze na rynku wtórnym

person Redakcja 26/10/2023

Z danych AAA AUTO wynika, że we wrześniu na wtórnym rynku najwięcej ofert sprzedaży dotyczyło hatchbacków, których było niemal 50 000.

 

Według raportu Barometr AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, we wrześniu br. na wtórnym rynku oferowano na sprzedaż 199 112 aut, w tym 49 524 hatchbacków. Mediana ceny aut z tym nadwoziem wynosiła 19 900 zł i była tylko o 1 000 zł wyższa niż we wrześniu 2022 r., ale przy tym aż o 13 000 zł niższa od mediany ceny dla całego rynku samochodów używanych we wrześniu br., która wynosi 32 900 zł.

 

Na rynku samochodów używanych dostępna jest ogromna liczba hatchbacków i każdy z nich jest wszechstronnym pojazdem, odpowiednim, aby pełnić funkcję jedynego auta przez cały rok. Klasa rodzinnego hatchbacka składa się z samochodów mniej więcej tej samej wielkości co Volkswagen Golf czy Ford Focus, które są postrzegane jako wzorcowe w swojej klasie. Często są dostępne z szeroką gamą wyposażenia i silników, od skromnych modeli benzynowych o pojemności 1,0 litra, aż po hot hatche o mocy 300 KM z najbogatszym wyposażeniem dostępnym na rynku. Jednak dla większości kierowców to, co najlepsze w tej klasie, znajduje się gdzieś pomiędzy, czyli ekonomiczny silnik benzynowy lub wysokoprężny zapewniający niskie zużycie paliwa i niezawodność, a także przestronne wnętrze z nowoczesnym wyposażeniem i zaawansowanym wsparciem dla kierowcy – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

 

Hatchbacki królują w ofertach aut używanych, wyprzedzając tak modne od kilku lat SUVy, których we wrześniu oferowano do sprzedaży o niemal 10 000 mniej. Mediana ceny używanych SUVów była za to dużo wyższa niż hatchbacków i wynosiła 66 900 zł, co wynika z ogólnie wyższych cen aut nowych, ale także ze względu na medianę przebiegu, która była niższa o niemal 40 000 km (126 000 km).

Najczęściej oferowane hatchbacki do sprzedaży na wtórnym rynku w Polsce we wrześniu 2023 r. Źródło: AAA AUTO

Źródło: AAA AUTO

Zdjęcie główne: mmedlen

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).