Hankook w czołówce rankingu CSR EcoVadis | MOTOFAKTOR

Hankook w czołówce rankingu CSR EcoVadis

person Adrian Januszkiewicz 12/10/2021

Hankook otrzymał najwyższą ocenę, platynowy medal, w rankingu społecznej odpowiedzialności biznesu EcoVadis (CSR) 2021.

EcoVadis to instytut o międzynarodowej renomie, który oferuje rzetelne oceny w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. Instytut ocenia około 6500 firm ze 160 krajów w oparciu o kryteria takie jak wpływ na środowisko, prawa pracy i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zamówienia. Oceny wahają się od platyny, złota, srebra do brązu, przy czym platyna jest najwyższą oceną.

 

EcoVadis pochwalił firmę Hankook za jasne i ilościowe cele firmy w zakresie zaangażowania w CSR oraz za aktywne uczestnictwo w różnych korporacyjnych inicjatywach zrównoważonego rozwoju. Ponadto EcoVadis pochwalił przejrzystość opracowanych polityk Hankook w każdej kategorii CSR, w szczególności podejście firmy do zarządzania prawami człowieka, celów środowiskowych, bezpieczeństwa publicznego i zdrowia publicznego, co sprawiło, że firma została uznana za jedną z najlepszych wśród 457 firm produkujących wyroby gumowe na całym świecie.

 

To nie pierwszy raz, kiedy firma Hankook została doceniona przez EcoVadis. W 2019 r. producent opon zdobył złoty medal, co oznacza, że jego wyniki w zakresie zarządzania zrównoważonym rozwojem mieściły się wśród najlepszych pięciu procent wszystkich uczestniczących firm. W następnym roku, gdy platynowy medal został dodany do systemu rankingowego jako najwyższa akredytacja wyróżniająca konkretne, najbardziej wybitne firmy, Hankook został natychmiast nagrodzony tym wyróżnieniem. W ten sposób Hankook została uznana jako firmę o najwyższych globalnych możliwościach w zakresie zrównoważonego zarządzania i wyróżniona przez EcoVadis najwyższymi ocenami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju przez trzy lata z rzędu.

 

Tegoroczne osiągnięcie jest tym bardziej znaczące, że z 81 punktami Hankook zdobył o osiem punktów więcej niż w zeszłym roku. Tym samym firma nie tylko utrzymała najwyższy poziom, lecz nawet poprawiła swoje wyniki w porównaniu do ubiegłego roku. Przyglądając się szczegółowo kategoriom oceny, firma uzyskała 70 punktów za kryterium środowiskowe i 90 punktów za kryterium zrównoważonych zamówień, co stanowi wzrost odpowiednio o 10 i 20 punktów w porównaniu z rokiem poprzednim.

 

W szczególności, w ramach kryterium zrównoważonych zamówień, Hankook uzyskał “Poziom wyróżniający”, który jest najwyższą oceną w tej kategorii. Firma Hankook podjęła ostatnio wiele inicjatyw w zakresie wspierania zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości, z których jedną jest unowocześnianie polityki zrównoważonego rozwoju kauczuku naturalnego zgodnie z Globalną Platformą na rzecz Zrównoważonego Kauczuku Naturalnego (GSPNR).

Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem najwyższej oceny EcoVadis przez trzy kolejne lata z rzędu. To dowodzi, że jesteśmy liderem w budowaniu zrównoważonego ekosystemu dla przemysłu oponiarskiego. Będziemy kontynuować nasze zaangażowanie w zarządzanie zrównoważonym rozwojem nie tylko w celu zapewnienia przyszłego rozwoju firmy, ale także w celu uczynienia świata bardziej zielonym miejscem. Sooil Lee prezes i dyrektor generalny Hankook Tire & Technology

 

Oprócz uznania przez EcoVadis, firma Hankook została doceniona przez wiele upoważnionych organizacji za wysiłki na rzecz wzmocnienia wkładu społecznego i zarządzania swoją polityką zrównoważonego rozwoju. Na przykład, firma jest notowana w światowych indeksach Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) przez pięć kolejnych lat od 2016 do 2020 roku, od czasu jej pierwszego włączenia do indeksów Dow Jones Sustainability Indices w 2011 roku. Firma Hankook otrzymała również w zeszłym roku ocenę A w ramach projektu Carbon Disclosure Project w sektorze “Zmiany klimatu” za wykazanie przejrzystości środowiskowej i działań na rzecz zmiany klimatu.

 

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).