Hankook Tire i SK Planet opracowują wspólny system bezpieczeństwa | MOTOFAKTOR

Hankook Tire i SK Planet opracowują wspólny system bezpieczeństwa

Hankook i SK Planet opracowują platformę, której celem jest analiza warunków drogowych z wykorzystaniem Deep Learning i AI w celu identyfikacji zagrożeń.

Hankook współpracuje z SK Planet, wiodącą firmą zajmującą się gromadzeniem danych i testami, w celu opracowania systemu monitorowania, który identyfikuje potencjalne zagrożenia dla ruchu drogowego w czasie rzeczywistym.

 

„Rozwiązanie wykrywania ryzyka drogowego” wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) i technologię głębokiego uczenia się (Deep Learning) do analizy hałasu wydawanego przez przejeżdżające samochody, a tym samym do identyfikacji potencjalnych zagrożeń na drogach, takich jak m.in. opady deszczu, śnieg, czarny lód i wypadki.

 

Dane te są następnie przekazywane w czasie rzeczywistym do różnych działów bezpieczeństwa transportu i utrzymania ruchu. Tam z kolei mają być podjęte decyzje o zastosowaniu takich środków, jak usuwanie nadmiaru śniegu lub usunięcie wybojów.

 

Jeśli wykorzystanie sztucznej inteligencji ma być skuteczne, wymaga szerokiego zakresu różnych danych dotyczących hałasu. Dostarczenie ich SK Planet spoczywa właśnie na firmie Hankook. Dane będą gromadzone na torach testowych w Geumsan w Korei i Ivalo w Finlandii.

 

Oczekuje się, że po zakończeniu prac rozwojowych system zostanie dostosowany i wdrożony do nadzoru i kontroli ruchu drogowego w okresie zimowym. SK Planet posiada patent na metody przetwarzanie i technologię głębokiego uczenia się, która umożliwia stworzenie takiego rozwiązania.

Bezpieczeństwo jest dla Hankook Tire priorytetem numer jeden. Nasze partnerstwo z SK Planet w celu stworzenia rozwiązania do wykrywania zagrożeń przyczynia się zatem do realizacji naszego głównego celu: bezpiecznej jazdy. Przyczyni się ono także do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego poprzez, dostosowanie zaangażowania Hankook Tire w transformację cyfrową.

kierownik Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju w firmie Hankook - inż. Klaus Krause

 

Oprócz wspomnianego projektu z SK Planet, Hankook ściśle współpracuje z uniwersytetem KAIST (Koreański Instytut Zaawansowanej Nauki i Technologii) w zakresie tworzenia przyszłych technologii i partnerstw między przemysłem a środowiskiem akademickim. Obie strony koncentrują się na tworzeniu nowatorskich rozwiązań w badaniach i rozwoju oraz zwiększaniu możliwości technologii cyfrowych poprzez transformację cyfrową.

 

Źródło: Hankook Tire

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).