Hankook Tire i Rinspeed w projekcie „microSNAP” | MOTOFAKTOR

Hankook Tire i Rinspeed w projekcie "microSNAP"

Hankook połączył swoje siły z firmą Rinspeed w nowym projekcie dotyczącym systemu mikropojazdów z wymiennymi podwoziami i karoseriami.

Zadaniem jednostki „microSNAP” jest niezależne i szybkie przewożenie do miejsca docelowego zarówno towarów, jak i pasażerów. Podwozie i karoseria są dopasowane do siebie pod kątem określonego celu i w razie potrzeby można je łatwo rozmontować. W pojeździe elektrycznym wdrożono szereg innowacji technicznych i wizualnych, które oferowane są przez sieć renomowanych przedsiębiorstw. Jednym z nich jest Hankook, który dostarczy opony z linii premium Ventus S1 evo o rozmiarze 195/40R 17.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Hankook. Jako dynamiczne przedsiębiorstwo któremu bliskie są futurystyczne idee, takie jak prezentowane obecnie opony będące owocem projektu badawczo-rozwojowego "Design Innovation", Hankook chce rozwijać koncepcje wykraczające poza granice bieżącego poziomu rozwoju opon i mobilności, a tym samym idealnie wpisuje się w projekt "microSNAP", nad którym pracujemy.

CEO w Rinspeed - Frank M. Rinderknecht,

Oficjalne partnerstwo w opracowywaniu tego wizjonerskiego mikropojazdu potwierdza technologiczne know-how firmy Hankook, które przyczynia się do kreowania przyszłości mobilności. Wyzwania z zakresu designu jakie sobie stawiamy sprawiają, że nieustannie pracujemy nad rozwijaniem kreatywnych i efektywnych rozwiązań dla mobilności przyszłości.

dyrektor generalny Hankook Tire Europe - Han-Jun Kim

 

Wiosną tego roku zostanie wprowadzona opona Ventus S1 evo 3 – trzecia generacja cieszącej się powodzeniem serii Ventus, stosowanej jako oryginalne wyposażenie przez producentów samochodów klasy premium. Tak jak jej poprzednicy, Ventus S1 evo 3 oferować będzie bezpieczną, komfortową jazdę o sportowym charakterze zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach. Opona S1 evo 3 – jako najmłodszy członek rodziny Ventus która funkcjonuje na rynku już od 1994 roku – ma wyznaczać nowe standardy. Podczas tworzenia modelu skoncentrowano się zwłaszcza na ochronie środowiska, nie zaniedbując przy tym kryteriów istotnych dla bezpieczeństwa.

 

Projekt „microSNAP” wraz z oponami  Ventus S1 evo 3 był prezentowany na minionym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, który trwał od 5 do 17 marca br.

 

Źródło: Hankook Tire

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).