Hankook: nowe technologie kauczuku dla opon klasy premium | MOTOFAKTOR

Hankook: nowe technologie kauczuku dla opon klasy premium

Firmy Hankook Tire i ARLANXEO rozpoczynają współpracę, aby opracować nowe technologie i formy kauczuku syntetycznego dla wysokowydajnych opon klasy premium.

Hankook Tire, producent opon klasy premium, podpisał drugi protokół ustaleń z firmą ARLANXEO, największym na świecie producentem kauczuku syntetycznego. Współpraca ma na celu opracowanie technologii produkcji kauczuku syntetycznego na potrzeby wysokowydajnego ogumienia. Zgodnie z porozumieniem oba przedsiębiorstwa przystąpią do opracowania nowych, wysokowydajnych mieszanek i zbadania ich zastosowań, przyczyniając się do poprawy parametrów opon już na wczesnych etapach projektowania.

 

Współpraca partnerska między firmami Hankook Tire i ARLANXEO, spółką typu joint venture powstałą z połączenia LANXESS i Saudi Aramco, należących kiedyś do LANXESS, rozpoczęła się w 2008 r. od dostaw takich surowców jak kauczuk butadienowo – styrenowy (S-SBR) czy kauczuk butadienowy o właściwościach neodymu (Nd-PBR). W 2014 r. podpisano pierwszy protokół celem poszerzenia współpracy nad rozwojem kauczuku syntetycznego do wysokowydajnych opon.

 

Taka forma partnerstwa technicznego wpisuje się w ciągłe prace badawczo-rozwojowe firmy Hankook Tire. Przewiduje się, że przyczyni się do przyspieszenia postępu technologicznego i wyprzedzenia konkurencji. Pomogą w tym również ciągłe inwestycje w nowoczesne centrum badań i rozwoju Hankook Technodome znajdujące się w Korei Południowej.

 

Źródło: Hankook Tire

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).