Hankook: nowe technologie kauczuku dla opon klasy premium | MOTOFAKTOR

Hankook: nowe technologie kauczuku dla opon klasy premium

person Joanna Piszcz 6/06/2018

Firmy Hankook Tire i ARLANXEO rozpoczynają współpracę, aby opracować nowe technologie i formy kauczuku syntetycznego dla wysokowydajnych opon klasy premium.

Hankook Tire, producent opon klasy premium, podpisał drugi protokół ustaleń z firmą ARLANXEO, największym na świecie producentem kauczuku syntetycznego. Współpraca ma na celu opracowanie technologii produkcji kauczuku syntetycznego na potrzeby wysokowydajnego ogumienia. Zgodnie z porozumieniem oba przedsiębiorstwa przystąpią do opracowania nowych, wysokowydajnych mieszanek i zbadania ich zastosowań, przyczyniając się do poprawy parametrów opon już na wczesnych etapach projektowania.

 

Współpraca partnerska między firmami Hankook Tire i ARLANXEO, spółką typu joint venture powstałą z połączenia LANXESS i Saudi Aramco, należących kiedyś do LANXESS, rozpoczęła się w 2008 r. od dostaw takich surowców jak kauczuk butadienowo – styrenowy (S-SBR) czy kauczuk butadienowy o właściwościach neodymu (Nd-PBR). W 2014 r. podpisano pierwszy protokół celem poszerzenia współpracy nad rozwojem kauczuku syntetycznego do wysokowydajnych opon.

 

Taka forma partnerstwa technicznego wpisuje się w ciągłe prace badawczo-rozwojowe firmy Hankook Tire. Przewiduje się, że przyczyni się do przyspieszenia postępu technologicznego i wyprzedzenia konkurencji. Pomogą w tym również ciągłe inwestycje w nowoczesne centrum badań i rozwoju Hankook Technodome znajdujące się w Korei Południowej.

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).