Hankook i Formuła E rozpoczynają współpracę | MOTOFAKTOR

Hankook i Formuła E rozpoczynają współpracę

person Adrian Januszkiewicz 29/09/2022

Od sezonu 2023 wyłącznym dostawcą opon i partnerem technicznym Formuły E będzie firma Hankook, która zadebiutuje w serii wraz z bolidem Gen3.

 

 

Od przyszłego sezonu Hankook będzie nowym i wyłącznym partnerem technicznym i dostawcą opon podczas Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Podczas imprezy w ośrodku Swarovski Kristallwelten (Świat Kryształów Swarovskiego) w Austrii firma Hankook oficjalnie zaprezentowała nowo opracowane opony wyścigowe Hankook iON gościom i przedstawicielom Formuły E, a także międzynarodowym mediom.

 

Nowa opona została opracowana w ścisłej współpracy z serią wyścigów i jest szczególnie ukierunkowana na zaspokojenie potrzeb zrównoważonego rozwoju Formuły E i przyszłości e‑mobilności, naturalnie bez kompromisów w kwestii osiągów w sporcie motorowym. Prawie 30 procent nowej opony, która jest specjalnie dostosowana do trzeciej generacji pojazdów wyścigowych Formuły E, jest wykonane ze zrównoważonych materiałów.

 

Zespoły Formuły E mają obecnie dostęp do wariantu opon, który może być używany zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, aby jeszcze bardziej oszczędzać zasoby. Kolejnym pionierskim krokiem jest długa żywotność opon. Po zakończeniu poszczególnych weekendów wyścigowych firma Hankook w całości poddaje recyklingowi każdy komplet opon, dzięki czemu mistrzostwa odbywają się w sposób jak najbardziej zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju.

 

Fani sportów motorowych po raz pierwszy zobaczą opony Hankook w warunkach wyścigowych 14 stycznia 2023 r. podczas E-Prix Meksyku – pierwszego wyścigu w nowej erze Gen3, który ma przyciągnąć na trybuny 40 000 widzów. Więcej informacji na temat zaangażowania firmy w Formułę E można znaleźć na nowo powstałej stronie Hankook związanej ze sportami motorowymi.

Ponad trzy lata temu zdecydowaliśmy, aby od sezonu 2023 zostać oficjalnym partner techniczny i dostawcą opon dla prawdopodobnie najbardziej postępowej, nowoczesnej i zrównoważonej serii wyścigów na świecie. Filozofia marki Hankook i nasza strategiczna orientacja na coraz bardziej zrównoważoną przyszłość odzwierciedlają również ducha i DNA Formuły E. Razem będziemy napędzać i znacząco wpływać na rozwój nowoczesnych sportów motorowych w nadchodzących latach – powiedział Sooil Lee, prezes i dyrektor generalny Hankook Tire & Technology.

 

Cieszymy się, że możemy powitać firmę Hankook na Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA. Jesteśmy dumni, mogąc współpracować z globalnym graczem uznawanym za czołowego producenta opon, który żyje sportem motorowym jako podstawowym aspektem swojej filozofii korporacyjnej. Ogromne doświadczenie Hankook we współpracy z zespołami wyścigowymi na torach na całym świecie, pionierska innowacyjność i zaangażowanie w zrównoważony rozwój sprawiają, że firma idealnie wpisuje się w ideę mistrzostw i naszego nowego pojazdu Gen3 – dodał Jamie Reigle, Dyrektor generalny Formuły E.

Bolid Gen3 Formuły E

Ze swoją gamą nowych opon drogowych ION zarówno do użytku letniego (Hankook iON evo), jak i zimowego (Hankook ION Winter), koreańska marka oferuje produkty mające zapewniać przyjazną dla zasobów mobilność i które są przeznaczone do nowoczesnych samochodów elektrycznych klasy premium. Znacznie niższe opory toczenia dla większego zasięgu na jednym ładowaniu akumulatora, wysoka przyczepność nawet na mokrej nawierzchni, bardzo dobra siła hamowania dla zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa i wysoki poziom trwałości odzwierciedlają wymagania, jakie samochody elektryczne stawiają swoim oponom.

 

Źródło: Hankook

Ten artykuł jest dostępny po zapisie do Newslettera.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).