Hankook FFF Racing Team gotowy na wyścig ADAC TOTAL | MOTOFAKTOR

Hankook FFF Racing Team gotowy na wyścig ADAC TOTAL

Hankook oraz FFF Racing Team stawiają sobie za cel wygranie 49. edycji 24-godzinnego wyścigu ADAC TOTAL na torze Nürburgring.

24-godzinny wyścig ADAC TOTAL na torze Nürburgring jest jednym z najbardziej wymagających, klasycznych wyścigów długodystansowych na świecie. Połączenie Nordschleife i toru Grand Prix o długości 25,37 km oraz nieprzewidywalna pogoda w regionie Eifel stanowią ogromne wyzwanie zarówno dla człowieka, jak i dla maszyny. Z tą świadomością Hankook FFF Racing Team stanie do walki z najlepszymi kierowcami podczas 24-godzinnego maratonu wyścigowego, a wcześniej będzie ścigać się w Nürburgring Endurance Series poprzedzających wielkie wydarzenie.

 

W Lamborghini Huracán GT3 EVO zasiądą Andrea Caldarelli i Marco Mapelli – dwaj kierowcy, którzy zdobyli tytuły dla Kierowcy i Zespołu (Driver and Team) w Blancpain GT Series oraz wygrali konkurencję Blancpain GT Endurance jadąc tym samym samochodem. Trzecim kierowcą Hankook FFF Racing Team jest Mirko Bortolotti, który dwukrotnie zasmakował sukcesu w kokpicie Lamborghini Huracán GT3 EVO w klasie GTD podczas 24 Hours of Daytona i stanął na najwyższym stopniu podium w tej samej kategorii na 12 Hours of Sebring. Włoski kwartet dopełnia młody kierowca Giacomo Altoè, którego do tej pory największym sukcesem było ogólne zwycięstwo w International GT Open.

Cieszę się z możliwości zaprezentowania tak silnego zespołu kierowców. Cała czwórka już ma na swoim koncie znaczące sukcesy i wygrała dla nas wiele mistrzostw. Wyścig ADAC TOTAL 24h na Nürburgring jest zawsze, każdego roku, wielkim wyzwaniem dla wszystkich zaangażowanych w konkurencję, jednak dzięki wysokiej jakości oponom wyścigowym firmy Hankook nasze Lamborghini Huracán GT3 EVO i znakomitemu zespołowi kierowców jesteśmy przygotowani do stawienia czoła wyzwaniu. Aby wizualnie podkreślić to nowe partnerstwo, w obrandowaniu naszego pojazdu połączyliśmy kolory i wzornictwo Hankook z tradycyjnymi elementami graficznymi Lamborghini.

dyrektor zespołu Hankook FFF Racing Team - Songyang Fu

Ten wspaniały kwartet kierowców sprawia, że Hankook FFF Racing Team ma duże szanse wygrania 49 edycji wyścigu ADAC TOTAL 24h. Każdy z czterech włoskich kierowców jest klasą samą w sobie, gdy chodzi o wyścigi GT i już może poszczycić się licznymi sukcesami za kierownicą Lamborghini Huracán GT3 EVO. Wyścigi poprzedzające 24-godzinny klasyk w paśmie górskim Eifel posłużą dopracowaniu współpracy pomiędzy całym zespołem. Doskonałe partnerstwo firmy Hankook oraz FFF Racing Team odzwierciedlone zostało w nowym malowaniu samochodu, łączącym kolory i elementy graficzne zarówno Hankook, jak i Lamborghini.

dyrektor Hankook Motorsport w Europie - Manfred Sandbichler

 

Źródło: Hankook

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).