Grupa ZF otwiera pierwszą fabrykę w Wietnamie | MOTOFAKTOR

Grupa ZF otwiera pierwszą fabrykę w Wietnamie

ZF świętuje oficjalne otwarcie swojego pierwszego zakładu w Wietnamie. Firma utworzyła zakład produkcyjny w Hai Phong.

Wietnamski przemysł samochodowy jest jednym z najszybciej rozwijających się w Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki swojej siedzibie w Hai Phong, ZF robi pierwszy krok na tym rynku, podążając za zapotrzebowaniem nowego klienta. Vinfast, założony w 2017 roku jako pierwszy wietnamski producent motoryzacyjny, polega na ZF jako jednym z głównych dostawców technologii podwozi.

Ta współpraca oferuje ZF wyjątkową okazję wejścia na nowy rynek. Z dumą wyruszamy w tę podróż razem z Vinfastem tutaj, w Hai Phong.

członek zarządu ZF podczas ceremonii inauguracji - Michael Hankel

 

Zakład w Hai Phong jest przykładem strategii local-for-local ZF. Na powierzchni ok. 44 000 m2, tuż obok obiektu klienta, został zaprojektowany i wyposażony zakład do produkcji zestawów modułów podwozia z szybkością 38 zadań na godzinę. Produkcja seryjna rozpoczęła się już pod koniec lipca – niewiele ponad rok po nawiązaniu relacji z klientem. ZF zainwestował około 25 milionów euro w swój pierwszy wietnamski zakład produkcyjny.

Wraz z fabryką w Hai Phong dodajemy do naszej globalnej sieci biznesowej kolejny wysoce wydajny zakład montażu modułów podwozia. Podkreśla to wiodącą pozycję na rynku w zakresie dostaw podwozi na czas na całym świecie. Zdolność do zakładania zakładów montażowych w bardzo bliskiej odległości od działalności naszego klienta w każdym miejscu na ziemi jest niezbędna w przypadku dostaw na czas i wyraźnej podstawowej kompetencji naszej firmy.

szef działu podwozi ZF - dr Peter Holdmann

Vinfast bardzo docenia fakt, że ZF - jeden z wiodących partnerów na świecie - lokalizuje fabrykę na terenie Vinfast Automobile Manufacturing Complex. Nowo otwarta fabryka ZF jest ważnym ogniwem w łańcuchu wartości produkcji Vinfast, pomagając zapewnić dostawy komponentów i zwiększyć wskaźnik lokalizacji produktów Vinfast.

zastępca CEO VinGroup, odpowiedzialny za Vinast Global Business Development - James DeLuca

 

Źródło: ZF 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).