Grupa Wielton korzysta na transformacji cyfrowej | MOTOFAKTOR

Grupa Wielton korzysta na transformacji cyfrowej

Przy wdrożeniu narzędzi do optymalizacji działalności operacyjnej, produkcji i sprzedaży, Grupa Wielton wykorzysta m.in. najnowsze technologie SAP.
15/03/2023

 

Jak wynika z analizy rynku zrealizowanej przez ekspertów IDC na zlecenie SAP, oczekiwania klientów i rynku dotyczące bardziej spersonalizowanych produktów i usług, a także bezprecedensowe zakłócenia łańcuchów dostaw powodujące braki w zapasach, napędzają zmiany w sektorze motoryzacyjnym. Stwarzają również firmom, działającym w tej branży, możliwości przekształcenia sposobu, w jaki realizują operacje biznesowe.

 

Szybkie tempo zmian doprowadziło do tego, że branża zaczęła określać swój przyszły sukces na podstawie tego, jak dobrze potrafi reagować na zakłócenia rynku. W natychmiastowej odpowiedzi na pojawiające się wyzwania zdecydowanie pomoże zapewnienie pracownikom dostępu do informacji w czasie rzeczywistym, umożliwienie szczegółowego wglądu w wydajność produkcji oraz udostępnienie narzędzi umożliwiających analitykę usprawniającą proces podejmowania decyzji w całym łańcuchu wartości produkcji.

Grupa Wielton buduje cyfrowe podstawy wzrostu

Wśród firm, które stawiają na cyfryzację i analitykę w chmurze jest Grupa Wielton. Firma ta należy do grona trzech największych producentów w tej branży w Europie oraz dziesięciu na świecie. W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie ponad 3,6 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż ok. 2 tys. w pracuje w zakładach w Wieluniu.

 

Grupa Wielton swoją aktywność opiera na czterech kluczowych wartościach, do których zaliczają się: ludzie, inicjatywa, jakość i bezpieczeństwo. Dzięki inwestycjom w najwyższej klasy technologie cyfrowe jesteśmy w stanie wzmocnić potencjał każdej z naszych kluczowych wartości. Transformacja biznesowa z wykorzystaniem portfolio rozwiązań SAP w chmurze pozwoli nam uwolnić cenny czas naszego zespołu, wpłynie na zwiększenie efektywności procesów i zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa biznesu całej Grupy – mówi Paweł Szataniak, prezes zarządu Wielton S.A.

 

Grupa Wielton zdecydowała się na kompleksową transformację cyfrową w chmurze w modelu RISE with SAP. Najnowsze technologie chmurowe mają być sukcesywnie wdrażane w wielu spółkach należących do Grupy. Dzięki inwestycji w odpowiednie narzędzia cyfrowe, producent naczep zamierza usprawnić procesy produkcyjne, lepiej zarządzać logistyką magazynową, zwiększyć poziom obsługi klientów oraz zoptymalizować raportowanie finansowe i zarządcze. Cyfrowym rdzeniem transformacji Grupy Wielton ma być system ERP SAP S/4HANA Cloud, private edition. Firma ma też korzystać z benchmarków branżowych i dedykowanych narzędzi digitalizacyjnych dla sektora motoryzacyjnego.

 

O wartości danych i analityki w sektorze motoryzacyjnym świadczą dane Oxford Economics, z których wynika, że aż 49% firm z sektora na przestrzeni ostatnich dwóch lat znacząco zwiększyło nakłady na narzędzia cyfrowe pozwalające zbierać i przetwarzać kluczowe informacje o funkcjonowaniu organizacji. Narzędzia cyfrowe pozwalają budować przedsiębiorstwom przewagi konkurencyjne i lepiej reagować na dynamicznie zmieniające się otoczenie gospodarcze. Liderom swoich branż, takim jak Grupa Wielton, umożliwiają również dalszą ekspansję i większą odporność na potencjalne biznesowe wstrząsy. Jest to szczególnie ważne w świecie zwiększonej niepewności i zaburzonych łańcuchów wartości – mówi Piotr Ferszka, CEO SAP Polska.

 

Polska jest jednym z liderów cyfrowej transformacji w regionie CEE – wykorzystanie usług chmurowych do celów biznesowych przynajmniej w jednym obszarze deklaruje tu 8 na 10 menedżerów. Ten wynik plasuje nasz kraj powyżej średniej dla Europy Środkowo-Wschodniej, wynoszącej 76% – wynika z raportu Cyfrowa wędrówka w chmury. Menedżerzy o chmurze w Polsce i regionie CEE”.

 

Źródło: SAP Polska

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).