Grupa Steinhof ze wsparciem na inwestycje | MOTOFAKTOR

Grupa Steinhof ze wsparciem na inwestycje

Grupa Steinhof skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i zrealizuje znaczące inwestycje w Tarnowie.

Grupa Steinhof od lat jest jednym z największych producentów haków holowniczych i klocków hamulcowych do pojazdów samochodowych osobowych i dostawczych w Polsce. W ostatnich latach firma znalazła się również w gronie największych producentów haków holowniczych w Europie. Posiada swój własny ośrodek badawczo-rozwojowy, który zajmuje się opracowywaniem, badaniem i wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych.

Planowana inwestycja pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa. W tym celu, przedsiębiorca zamierza zakupić nieruchomość w miejscowości Niedomice, wybudować nową halę produkcyjną oraz dokonać modernizacji istniejących zakładów w Tarnowie.

 

Grupa Steinhof zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 12 500 000,00 zł.

 

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku Krakowski Park Technologiczny uruchomił swój pierwszy, zamiejscowy punkt informacyjny w Tarnowie. To właśnie tam przedsiębiorcy z regionu tarnowskiego mogą uzyskać informację o ulgach podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji oraz o innych projektach realizowanych przez KPT. To duże ułatwienie, zwłaszcza w obecnym czasie.

Decyzja o wsparciu dla Grupy Steinhof jest 25. decyzją wydaną w tym regionie od początku istnienia PSI.

 

Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku 23 decyzje o wsparciu. Suma zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych wyniosła 809 810 943,06 zł. Przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 498 nowych miejsc pracy.

 

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).