GPC zwiększa swoją obecność w Europie | MOTOFAKTOR

GPC zwiększa swoją obecność w Europie

person Adrian Januszkiewicz 19/04/2022

Należąca do GPC Grupa AAG nabyła obecną na rynku hiszpańskim i portugalskim Grupę Lausan.

Lausan, założona w 1953 roku z siedzibą w Bilbao w Hiszpanii, jest wiodącym dystrybutorem samochodowych części zamiennych w Hiszpanii i Portugalii, co stanowi piąty co do wielkości park samochodowy w Europie. Lausan obsługuje swoich klientów z ugruntowanej sieci, w tym jednego krajowego centrum dystrybucyjnego, dziewięciu regionalnych hubów i 37 sklepów. GPC oczekuje, że Lausan wygeneruje roczne przychody w wysokości około 115 mln euro.

 

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą europejską działalność motoryzacyjną dzięki dodaniu Lausan – powiedział Paul Donahue, prezes i dyrektor generalny GPC – Wraz z wejściem do Hiszpanii i Portugalii spodziewamy się jeszcze bardziej wzmocnić wiodącą pozycję Lausan na rynku, wykorzystując naszą europejską skalę i doświadczenie w zakupach, a także zwiększając popularność naszej marki NAPA w tym regionie. Witamy zespół Lausan w rodzinie GPC i AAG i jesteśmy podekscytowani współpracą, aby zmaksymalizować możliwości rozwoju w naszej europejskiej działalności.

 

Wraz z Lausanem, AAG działa w dziewięciu krajach europejskich: Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Belgii, Polsce, Hiszpanii i Portugalii.

 

Źródło: GPC

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).