Gosia Rdest i ELF podsumowali sezon 2022 | MOTOFAKTOR

Gosia Rdest i ELF podsumowali sezon 2022

person Redakcja 4/01/2023

Wyrównana rywalizacja, coraz szybsze tempo i skuteczna walka o punkty. Tak w skrócie wyglądał udany sezon Gosi Rdest w Alpine Elf Europa Cup 2022.

 

Rywalizacja w ramach monomarkowej serii wyścigowej daje zawodnikom równe szanse i właśnie dlatego Alpine Elf Europa Cup cieszy się takim zainteresowaniem zawodników oraz kibiców. O wynikach decydują umiejętności, doświadczenie i talent. Zaplecze finansowe poszczególnych teamów schodzi na dalszy plan.

Alpine Elf Europa Cup 2022: Gosia zrealizowała założone cele

Gosia Rdest jest pierwszą kobietą, która podjęła rywalizację w Alpine Elf Europa Cup.

Głównym zadaniem na sezon 2022 było dla Gosi Rdest utrzymywanie powtarzalności czasów na poszczególnych okrążeniach, aby osiągnąć dobre tempo wyścigowe i poprawa wyników na poszczególnych torach. Zamierzenia udało się zrealizować w stu procentach. Przez większą część sezonu Gosia progresowała, co zaowocowało miejscami w czołówce pucharu.

 

Najlepsze lokaty to 6 miejsce w drugiej rundzie sezonu na torze Magny-Cours, a także 7 pozycja na torze w Barcelonie podczas czwartej rundy Alpine Elf Europa Cup. Na szczególną pochwałę zasługuje również postawa w kwalifikacjach, gdzie współpraca wewnątrz zespołu Chazel Technologie Course owocowała bardzo dobrymi czasami okrążeń kwalifikacyjnych, które przekładały się później na wysokie pozycje startowe.

2023: atak na TOP 3 klasyfikacji generalnej!

W sezonie 2023 Gosia Rdest po raz trzeci wystartuje w pełnym cyklu pucharowych zmagań. Tym razem poprzeczka będzie jednak ustawiona bardzo wysoko, ponieważ nasza zawodniczka powalczy o podium w klasyfikacji generalnej. Talent, dopracowana technika jazdy, doświadczenie i doskonałe zgranie z zespołem Chazel Technologie Course daje realne szanse walki o najwyższą stawkę!

ELF i Alpine są niczym motorsportowa rodzina!

ELF jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek olejowych na świecie. Od lat kojarzy się także z motorsportem. Zaawansowana technologia, najnowsze rozwiązania i wysoka jakość sprawiają, że ELF uczestniczył bądź uczestniczy nadal w najbardziej prestiżowych imprezach na świecie, włącznie z WRC i Formułą 1. Cała ta sportowa przygoda ma przy tym olbrzymią tradycję – trwa nieprzerwanie od 1967 roku.

Współpraca ELF i Alpine w ramach projektu Alpine Elf Europa Cup (rywalizacja 26 kierowców w wyczynowej wersji Alpine A110 na sześciu torach wyścigowych) cieszy się olbrzymim entuzjazmem kibiców, zwłaszcza tych, którzy pasjonują się francuską motoryzacją. Należy jednak w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że ELF stawia nie tylko na poszczególne dyscypliny sportów motorowych czy producentów pojazdów, ale także – a może przede wszystkim – na utalentowanych kierowców.

 

Wśród nich jest Gosia Rdest (jedyna kobieta w Alpine Elf Europa Cup), którą francuska marka wspiera od 2022 roku. Jej sportowe osiągnięcia na międzynarodowym poziomie, a także działania poza torem wyścigowym, są tym, co wpisuje się w DNA ELF od wielu lat. Kontrakt obejmuje także współpracę w sezonie 2023. Charakterystyczne logo ELF zdobi wyścigową Alpine A110, kombinezon oraz kask Gosi. Wspiera ona działania marki ELF na polskim rynku – zarówno na płaszczyźnie komunikacji marketingowej, w social mediach, jak i bezpośrednim uczestnictwem w wydarzeniach dla dystrybutorów, klientów oraz fanów.

 

Jesteśmy pod dużym wrażeniem Gosi, ponieważ pracowała bardzo dobrze i zrobiła krok naprzód w tym roku. Widzieliśmy to w kwalifikacjach na Paul Ricard, gdzie zajęła 6. miejsce. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Gosią i widzimy duży potencjał na kolejny rok – mówi Louis Chazel, Team Manager Chazel Technologie Course.

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy powitać Gosię od początku. Była pierwszą kobietą, która podjęła rywalizację w Alpine Elf Europa Cup. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy Gosię, która pochodzi z Polski, ponieważ bardzo miło mieć reprezentantkę spoza Francji i bardzo nas cieszy jej obecność – dodaje Patrick Sinault, Manager Alpine Elf Europa Cup.

 

Alpine Elf Europa Cup jest fantastycznym narzędziem pod względem aktywacji marek. To naprawdę bardzo dobra platforma sportowa i marketingowa. Relacja pomiędzy ELF i Alpine jest jak rodzina od tak długiego czasu, że jesteśmy bardzo dumni z posiadania logo ELF na każdym aucie, ponieważ kontynuujemy tę historię pełną sukcesów. Z Gosią nasza seria ma bardzo dobrego kierowcę i bardzo dobrą ambasadorkę marek Alpine i ELF – mówi Phillipe Sinault, CEO Signatech and Team Manager Alpine Elf Endurance Team.

 

Źródło: TotalEnergies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).