System Goodyear Proactive Solutions otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii "Opony i Zarządzanie Oponami".

Nagroda Internationalen Busplaner Sustainability Award 2019 jest przyznawana innowacyjnym spółkom i produktom, które odpowiadają na wyzwania globalnego, zrównoważonego rozwoju. Goodyear Drive-Over-Reader – automatyczny, najazdowy system diagnostyki opon, będący częścią kompleksowego rozwiązania Proactive Solutions – otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii “Opony i Zarządzanie Oponami”.

Z dumą przyjmujemy to prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza wiodącą pozycję naszej firmy w dziedzinie technologii. Oferowany przez Goodyear asortyment opon cieszy się dużym zaufaniem na rynku. Przedsiębiorcy doceniają też, opracowany przez nasz zespół, wartościowy komplet cyfrowych rozwiązań, wspierających zarządzanie oponami. André Weisz Managing Director of Goodyear Proactive Solutions EMEA

Technologia Drive-Over-Reader

Goodyear Drive-Over-Reader to najnowocześniejszy sensor montowany w nawierzchni drogi. System automatycznie mierzy i analizuje ważne parametry opony i pojazdu. Informacje o poziomie ciśnienia, głębokości bieżnika, obciążeniu osi oraz masie całkowitej pojazdu wyświetlane są w ciągu kilku sekund.

Innowacyjna technologia Drive-Over-Reader zapewnia dane w czasie rzeczywistym, a alerty są automatycznie wysyłane do menedżera floty, technika serwisowego i kierowcy. Zebrane informacje pomagają aktywnie monitorować stan opon i efektywność floty. Dzięki temu operatorzy flot mogą maksymalizować czas pracy pojazdów przedsiębiorstwa, planować prace serwisowe na termin, gdy pojazd nie jest w ruchu i realizować długoterminowe plany wymiany ogumienia.

 

Rozpoznanie potencjalnych problemów na wczesnym etapie pozwala maksymalizować wydajność i przebiegi opon oraz całej floty.

Goodyear Drive-Over-Reader jest szczególnie polecany publicznym firmom transportowym. Za każdym razem, gdy autobus wjeżdża do bazy, system precyzyjnie identyfikuje i pomaga rozwiązywać problemy związane z oponami, zanim te wystąpią. André Weisz

Prawidłowe ciśnienie ogranicza zbędne emisje CO2

Niski poziom ciśnienia w oponach powoduje większe zużycie paliwa i przyczynia się do podwyższonej emisji CO2. Dla porównania, utrzymując właściwy poziom ciśnienia w ogumieniu można zaoszczędzić nawet 694 euro rocznie w porównaniu z pojazdem ciężarowym, w którego oponach ciśnienie jest o 1,5 bara poniżej optymalnego poziomu. Oznacza to oszczędność 510 litrów paliwa i 1330 kilogramów mniej CO2 w atmosferze*.

 

*Oszacowania własne przy następujących założeniach: 40-tonowy ciągnik 4×2 z trójosiową naczepą, wykonujący przewozy długodystansowe; średnie zużycie paliwa 30l/100 km; cena oleju napędowego €1.36 za litra z VAT; roczny przebieg 100,000 km. Faktyczne rezultaty mogą zależeć m.in. od warunków drogowych i pogodowych, stylu jazdy, warunków zużycia opony, rozmiaru ogumienia i poziomu ciśnienia oraz stanu technicznego pojazdu. 

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.