Goodyear wzbogacił ofertę o nową oponę letnią | MOTOFAKTOR

Goodyear wzbogacił ofertę o nową oponę letnią

Nowa opona letnia Goodyear EfficientGrip Compact 2 została zaprojektowana z myślą o optymalizacji osiągów w samochodach kompaktowych.

 

Wprowadzając ten model na rynek, Goodyear uzupełnia bogatą ofertę opon na obręcze w rozmiarach 14 i 15 cali. Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozmiarów, EfficientGrip Compact 2 jest w stanie obsłużyć ponad 75% obecnego rynku samochodów kompaktowych.

 

Opona EfficientGrip Compact 2 wnosi jeszcze więcej osiągów do naszej oferty ogumienia letniego do samochodów kompaktowych. To dla branży nadal ważny segment rynku, w którym mamy najlepszą w historii linię produktów. Wielokrotnie nagradzana gama opon Goodyear EfficientGrip nadal rośnie w siłę, obsługując obecnie znacznie większą część rynku motoryzacyjnego niż kiedykolwiek wcześniej – powiedziała Sonia Leneveu, dyrektorka marketingu Goodyear ds. opon osobowych w Europie.

 

Bieżnik opony Goodyear EfficientGrip Compact 2
Bieżnik opony Goodyear EfficientGrip Compact 2, Fot. Goodyear

W nowym modelu zastosowano technologię Dry Stability, która maksymalizuje powierzchnię styku opony z podłożem. W połączeniu ze zoptymalizowanym wzorem w obszarze barku przekłada się to na lepsze osiągi. Z kolei technologia Wet Grip zapewnia optymalną przyczepność na mokrej nawierzchni dzięki dużej liczbie krawędzi chwytnych, które rozpraszają wodę na powierzchni. Lamele przecinające bieżnik odprowadzają wodę z obszaru styku opony z podłożem, zapewniając przyczepność na całej powierzchni.

 

Opona EfficientGrip Compact 2 to nowy członek wielokrotnie nagradzanej rodziny opon EfficientGrip, w skład której wchodzą EfficientGrip Performance 2, EfficientGrip 2 SUV i EfficientGrip Cargo 2. Segment opon premium stanowi 34% rynku letnich opon dla pojazdów kompaktowych*.

 

* Źródło: Europool 2022, obręcze z oponami letnimi 16 cali i mniejszymi.

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).