Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 znów zwycięża w teście opon całorocznych „Auto Bild” | MOTOFAKTOR

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 znów zwycięża w teście opon całorocznych "Auto Bild"

person Adrian Januszkiewicz 17/10/2022

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 zajęła I miejsce w teście opon całorocznych "Auto Bild", pokonując konkurencyjne produkty 14 innych marek.

 

Opona Goodyeara okazała się najlepsza pod względem osiągów, wydajności, ale także zrównoważonego charakteru, za co uzyskał ocenę „wzorową” oraz tytuł „Green Tire 2022”. To już trzeci rok z rzędu, kiedy Goodyear triumfuje w rankingu opon całorocznych tego niemieckiego magazynu [1].

 

Jesteśmy zachwyceni tak wyraźnym zwycięstwem w teście „Auto Bild”. Projektując oponę Vector 4Seasons Gen-3, chcieliśmy stworzyć produkt, który sprawdzi się w różnych warunkach, a jednocześnie będzie trwały i wygodny dla kierowców. Cieszymy się, że testach w warunkach rzeczywistych nasza opona całoroczna trzeci rok z rzędu znalazła się na prowadzeniu, a do tego zdobyła jeszcze pierwszą w historii ‘zieloną’ nagrodę przyznawaną przez „Auto Bild” – powiedział Laurent Colantonio, regionalny dyrektor Goodyear ds. technologii w regionie EMEA.

 

 

Opona Vector 4Seasons Gen-3
Opona Vector 4Seasons Gen-3

Opona Vector 4Seasons Gen-3 uzyskała wyróżnienie za prowadzenie na suchej nawierzchni. W tej kategorii tylko model Goodyeara i Dunlop Sport All Season otrzymały łącznie najwyższą notę. Trakcja, hamowanie i prowadzenie okazały się szczególnie mocnymi stronami opony Vector 4Seasons Gen-3 podczas jazdy na mokrej, suchej i ośnieżonej nawierzchni.

 

Eksperci „Auto Bild” stwierdzili, że na mokrej nawierzchni model Goodyeara oferuje kierowcom „przekonujące osiągi” w każdym zestawie warunków.

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 także z tytułem „Green tire 2022”

Vector 4Seasons Gen-3 uzyskała najwyższą ocenę nie tylko w teście osiągów. Testerzy „Auto Bild” stwierdzili również, że zapewnia ona znakomite przebiegi i niski współczynnik ścieralności, a do tego ma niższą wagę i jest cichsza podczas jazdy niż jej testowani konkurenci.

 

Zdaniem ekspertów „Auto Bild”, Goodyear udowodnił, że „najwyższe osiągi w zakresie dynamiki jazdy oraz zaangażowanie w ochronę środowiska nie wykluczają się wzajemnie” [2,3].

 

„Auto Bild” przetestował opony w rozmiarze 195/55R16 do małych samochodów osobowych. Vector 4Seasons Gen-3 jest jedną z dwóch opon, która otrzymała ocenę „wzorową”.

 

[1] Wydania „Auto Bild” 39-2020 i 39-2021.
[2] Auto Bild”: Im Test: Ganzjahresreifen für Kleinwagen
[3] Tłumaczenie z oryginalnego tekstu w języku niemieckim.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).