Goodyear udoskonala ofertę Goodyear Total Mobility | MOTOFAKTOR

Goodyear udoskonala ofertę Goodyear Total Mobility

person Adrian Januszkiewicz 12/05/2020

Aby zaspokoić zmieniające się potrzeby klientów w tym trudnym czasie, Goodyear dostosowuje Goodyear Total Mobility – wzbogacając ofertę o nowy pakiet usług.

Od marca szybkie rozprzestrzenianie się COVID-19 drastycznie wpłynęło na wszystkie gałęzie przemysłu w całej Europie. Niektóre branże musiały przyspieszyć produkcję, aby zaradzić nagłemu wzrostowi popytu. Inne przestawiły się na niską podaż, ponieważ zaobserwowały znaczny spadek popytu na rynku, w miarę jak przedsiębiorstwa ograniczały swoją aktywność w celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

Obsługując różne branże, zarządzający flotami musieli w bardzo krótkim czasie zmienić swoje codzienne działania.

W zależności od głównej działalności floty, bardzo szybko zaobserwowaliśmy rozwój dwóch przeciwstawnych sił na rynku. Widzimy, że wielu naszych klientów flotowych pracuje w nadgodzinach dostarczając niezbędne towary, takie jak żywność, artykuły medyczne i chemiczne. Dla nich czas pracy i dostępność kierowców są obecnie jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Z drugiej strony, floty dotychczas stanowiące ważny element łańcucha dostaw materiałów dla branży motoryzacyjnej i przemysłu notują teraz przestoje z powodu zamknięcia fabryk. Grégory Boucharlat wiceprezes Goodyear ds. opon użytkowych w Europie

 

Aby odciążyć kierowników flot, Goodyear powołał specjalny proaktywny zespół serwisowy, którego zadaniem jest zarządzanie alertami oraz rozwiązywanie ewentualnych problemów. Za każdym razem, gdy system monitorowania opon w pojeździe odnotuje np. nagły spadek ciśnienia albo wzrost temperatury w ogumieniu wysyła sygnał, a zespół techników natychmiast przystępuje do analizy sytuacji i rozwiązuje potencjalne problemy z oponami, zanim jeszcze do nich dojdzie.

 

Opierając się na systemach danych, którymi zarządza Goodyear, zespół ma pełny wgląd do historii alertów, wiedzę pozwalającą ocenić stopień aktualnego problemu i jest w stanie zlokalizować pojazd. W razie potrzeby kierowca może liczyć na pomoc najbliższego serwisu, zrzeszonego w sieci zarządzanej przez amerykańskiego producenta opon.

 

Aby zagwarantować szybki czas reakcji w całej Europie, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, Goodyear codziennie monitoruje dostępność techników ServiceLine24H. Na zakończenie procesu kierownik floty jest informowany, że ciężarówka jest gotowa do dalszej drogi.

 

Czas pracy, niezawodność pojazdów oraz partnerów są teraz szczególnie ważne dla firm transportowych. Pomimo ograniczeń operacyjnych spowodowanych wprowadzeniem środków ostrożności, Goodyear kontynuuje obsługę klientów flotowych w Europie przy pomocy sieci TruckForce. Jednym z ponad 2000 ogólnoeuropejskich usługodawców jest niemiecki serwis F. + H. Dreikluft Reifenhandel GmbH z Eppingen.

Robimy wszystko, aby wspierać kierowców ciężarówek w tych trudnych czasach. Nasze jednostki mobilne pracują w dzień i w nocy, 7 dni w tygodniu, aby pomóc flotom dostarczającym niezbędne towary. Ostatnio mieliśmy do czynienia z jednym szczególnym przypadkiem. Przejechaliśmy 240 km tam i z powrotem, aby obsłużyć awarię niskoprofilowej opony na osi napędowej w załadowanej ciężarówce. Wezwanie przyszło przez Serviceline 24h o godzinie 21:44. W magazynie mieliśmy oponę Goodyear KMAX D GEN-2 w rozmiarze 315/45 R 22,5, a nasz technik natychmiast wyruszył na drogę, aby pomóc ciężarówce oddalonej o 120 km. Niedługo po północy pojazd był gotowy do następnej dostawy do klienta. Gerhard Dreikluft właściciel i kierownik serwisu F. + H. Dreikluft Reifenhandel GmbH

 

Partnerom, którzy tymczasowo musieli ograniczyć lub wstrzymać działalność flotową, Goodyear dostarcza narzędzia do przeprowadzenia kontroli floty, a także zalecenia dla kierowców, w jaki sposób sprawdzać opony przed ponowną eksploatacją pojazdu.

Od kilku tygodni wiele samochodów ciężarowych i przyczep stoi na parkingach, co umożliwia szeroko zakrojone kontrole pojazdów i podzespołów, prewencyjną konserwację oraz montaż nowego sprzętu. W efekcie zauważyliśmy także zwiększone zapotrzebowanie i zainteresowanie klientów instalacją opracowanych przez Goodyear systemów monitorowania ciśnienia w oponach, ponieważ floty coraz częściej dostrzegają wartość dodaną tego typu działań. Grégory Boucharlat

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).