Goodyear i TIP będą dalej współdziałać | MOTOFAKTOR

Goodyear i TIP będą dalej współdziałać

person Adrian Januszkiewicz 11/10/2021

Goodyear i TIP przedłużają wieloletnią współpracę, podpisując nową 5-letnią umowę. Firmy ściśle ze sobą współpracują od ponad 15 lat.

Jako dostawca usług sprzętowych, TIP specjalizuje się w leasingu i wynajmie pojazdów ciężarowych i naczep, a także w serwisie dla klientów z branży transportowej i logistycznej. W 2019 r. TIP przejął PEMA, czołową firmę wynajmującą pojazdy ciężarowe i naczepy, powiększając swój tabor o kolejne 18 000 maszyn. Obecnie partner Goodyear obsługuje ponad 100 000 pojazdów na całym świecie, a także ponad 100 warsztatów w Europie i Kanadzie.

 

Zarządzanie tak dużą flotą, działającą w wielu miejscach i obsługującą zróżnicowane grono klientów z całego świata, wymaga wsparcia ze strony zaufanych i inteligentnych systemów zarządzania flotą. Należy do nich m.in. Goodyear FleetOnline Solutions (FOS), który wspiera całą flotę TIP, od pomocy drogowej i kontroli pojazdów po maksymalizację wykorzystania okresu eksploatacji opon oraz zarządzanie czasem pracy i kosztami. Przedłużona 5-letnia umowa bazuje na kompleksowej ofercie Goodyear Total Mobility z możliwością dostosowania jej do potrzeb klienta i obejmuje m.in. bieżnikowanie, zaawansowane rozwiązania proaktywne, a także wsparcie szerokiej sieci serwisowej liczącej ponad 2000 placówek w samej Europie.

Byliśmy jednym z pierwszych klientów korzystającym z systemu FleetOnlineSolutions na tak dużą skalę już w 2006 r. Od tego czasu Goodyear nieustannie dostosowywał system do naszych potrzeb w miarę rozwoju firmy i przechodzenia do ery cyfrowej. Doceniamy sposób, w jaki zespół wykorzystuje zdolności innowacyjne, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla naszych wymagających operacji. Niezależnie od tego, czy dotyczy to samego zarządzania flotą i oponami, bezpiecznego transferu danych czy wspierania nas w oferowaniu wartości dodanej naszym klientom. Paul Beadle dyrektor operacyjny w firmie TIP

Cyfryzacja kluczem do zwiększenia wydajności i rentowności

Branże transportowa i logistyczna łączą się coraz ściślej, aby radzić sobie ze zmiennym popytem i rosnącą presją czasu. Operatorzy flot muszą zarządzać operacjami wielopłaszczyznowo, mając wgląd we wszystkie pojazdy, zarówno te będące w ruchu, jak i czasowo zaparkowane, i to na terenie całej Europy. Posiadanie jednego, prostego rozwiązania ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia spójności i śledzenia zarządzania oponami w całym taborze, przeprowadzanych czynności serwisowych oraz dostępności szerokiej sieci wyspecjalizowanych dostawców usług.

 

FleetOnlineSolutions to cyfrowa platforma do zarządzania oponami i flotą, która zapewnia firmom transportowym pełną kontrolę dzięki dostarczaniu dokładnych i aktualnych informacji za pośrednictwem komputera, laptopa lub urządzenia mobilnego. Zarządzający flotą ma pełny obraz sytuacji, od pojazdów i ich lokalizacji po politykę dotyczącą opon i uzgodnione warunki.

Obecnie zarządzamy ponad 400 tys. ciągników i naczep w całej Europie za pomocą FleetOnlineSolutions, a wartość dodana dla naszych klientów jest oczywista. To między innymi wydajność operacyjna, wydłużenie czasu sprawności, zmniejszenie kosztów posiadania, szybszy serwis, łatwość fakturowania i administracji. Długotrwała współpraca z firmą TIP dowodzi, że jest to rozwiązanie godne zaufania i zorientowane na klienta, zdolne do zarządzania nawet najbardziej złożonymi operacjami w terenie. Cieszymy się na dalszą ścisłą współpracę, aby jeszcze bardziej podnieść poziom zadowolenia klientów i wesprzeć ich dalszy rozwój, ponieważ widzimy rosnące zapotrzebowanie na wynajem samochodów ciężarowych i naczep, dzięki czemu TIP i inne floty mogą reagować na wahania popytu. Alberto Villarreal dyrektor zarządzający Goodyear ds. flot i rozwiązań proaktywnych w dziale opon użytkowych w Europie

 

Ogólnoeuropejski zasięg ułatwia transakcje na poziomie lokalnym oraz zapewnia spójność cen i usług na poziomie międzynarodowym. Floty mogą zdecydować się na plan płatności za poszczególne usługi lub ustalić cenę za kilometr, w zależności od potrzeb, z pełną przejrzystością i jasnym podziałem czynników generujących koszty.

 

Jeśli chodzi o pomoc drogową i obsługę techniczną, szczegółowe raporty mogą być udostępniane dowolnemu serwisowi Goodyear, co pozwala zapewnić szybką, spójną i skuteczną obsługę, a także zmniejszyć obciążenia administracyjne i koszty dzięki systemowi bezpośredniego fakturowania i uzgodnionemu planowi polityki w zakresie opon.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).