Goodyear i Local Motors będą współpracować nad pojazdem Olli | MOTOFAKTOR

Goodyear i Local Motors będą współpracować nad pojazdem Olli

Goodyear został wyłącznym dostawcą opon dla pojazdu Olli, opracowanego przez firmę Local Motors z Arizony.

Wynik wspólnych działań przedsiębiorstw można zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie 2019. Amerykański koncern oponiarski prezentuje na swoim stanowisku ośmioosobowy autonomiczny autobus o nazwie Olli.

 

Włączenie tego pojazdu do floty pozwoli Goodyear prowadzić zaawansowane testy mobilności. Badania będą prowadzone m.in. w Ośrodku Testowym Mcity, należącym do Uniwersytetu w Michigan. To publiczno-prywatny instytut badawczo-rozwojowy, który dysponuje terenem około 8 hektarów, wyposażonym w pełną infrastrukturę drogową.

Nasza praca nad projektami pojazdów autonomicznych, takich jak Olli, to kolejny milowy krok na drodze do przyszłych rozwiązań w zakresie mobilności. Uczymy się poprzez programy pilotażowe, organizowane we współpracy z wiodącymi startupami. Przekształcamy zaawansowane dane o pojazdach i ich współdzieleniu w użyteczne informacje. Dzięki nim możemy poprawić wydajność i przynieść przynieść korzyści klientom.

Senior Vice President and Chief Technology Officer - Chris Helsel

 

Badania z autonomicznymi pojazdami umożliwiają Goodyear analizę różnych aspektów pracy i konserwacji, które należy uwzględnić, gdy poruszają się one samodzielnie. Obejmuje to między innymi przyszłościowe rozwiązania technologiczne w zakresie ogumienia.

Obok Olli, Goodyear wyposaża w opony jeszcze trzy autonomiczne autobusy, należące do luksemburskiego przedsiębiorstwa autobusowego Sales-Lentz. Każdy z nich może przewozić do 14 pasażerów na szeregu lokalnych tras.

 

Ogumienie zamontowane w tych trzech pojazdach zostało wyposażone w specjalne czujniki zbierające dane operacyjne z realnych zastosowań. Inżynierowie z Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu wykorzystują zgromadzone informacje do przewidywania prac serwisowych i wypracowywania innych oszczędności.

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).