Goodyear i Hiboo zwiększają potencjał integracji danych w transporcie | MOTOFAKTOR

Goodyear i Hiboo zwiększają potencjał integracji danych w transporcie

Goodyear przeprowadził pierwszą integrację swojego systemu TPMS Heavy Duty z platformą innej firmy, Hiboo, działającej w branży Off-The-Road (OTR).

 

Floty terenowe, podobnie jak firmy transportowe, nieustannie dążą do poprawy swojej wydajności operacyjnej. Aby to osiągnąć muszą unikać nawet najprostszych błędów, jak np. niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach, który może spowodować awarie i nieoczekiwane przestoje maszyn, narażając przedsiębiorstwo na wysokie koszty. Kluczem do zminimalizowania ryzyka wystąpienia takich problemów jest integracja danych.

Płynne udostępnianie danych z Hiboo

Ponieważ integracja danych jest przełomem w zarządzaniu flotą, Goodyear dostosował swoje systemy, aby zapewnić ich płynną konsolidację z istniejącą infrastrukturą floty – niezależnie, czy chodzi o oryginalne wyposażenie, czy potrzeby rynku wtórnego – co pozwala wykorzystać pełen potencjał danych o oponach.

 

System Goodyear TPMS Heavy Duty umożliwia monitorowanie ciśnienia i temperatury w oponach, a także wykrywa ubytki powietrza i problemy mechaniczne. Współpraca z francuską firmą Hiboo i synergia z ich platformą integracji danych, uzupełnia ofertę Goodyear o zaawansowane możliwości analizy danych i zarządzania nimi. Informacje, takie jak geolokalizacja, odczyty i alerty z systemu Goodyear TPMS Heavy Duty, są przesyłane do platformy Hiboo, oferując użytkownikom ujednolicony obraz stanu opon i osiągów pojazdu.

 

Integracja danych zbieranych przez system Goodyear z platformą Hiboo zapewnia menedżerom kompleksowy przegląd wydajności flot. Jednocześnie klienci mogą nadal korzystać z aplikacji Goodyear FleetHub i Goodyear DriverHub w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o oponach, zapewniając sobie wszystkie niezbędne narzędzia do skutecznego zarządzania flotą – mówi Yves Sinner, dyrektor ds. rozwiązań w zakresie zarządzania produktami w Goodyear.

Źródło: Goodyear

Dzięki połączeniu systemów, Goodyear może wysyłać alerty dotyczące opon bezpośrednio na platformę Hiboo, a klienci otrzymują te informacje w czasie rzeczywistym. Pozwala to menedżerom flot na proaktywne rozwiązywanie problemów związanych z oponami i zapobieganie przestojom.

 

Współpraca między Goodyear i Hiboo jest przykładem realizacji transformacyjnego potencjału integracji danych w branży transportowej. Wykorzystując wszystkie posiadane informacje, menedżerowie flot mogą podejmować świadome decyzje, zwiększając bezpieczeństwo i wydajność operacyjną, jak nigdy dotąd – dodał Clément Bénard, dyrektor generalny Hiboo.

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).