Goodyear i HERE umożliwiają predykcyjną konserwację opon | MOTOFAKTOR

Goodyear i HERE umożliwiają predykcyjną konserwację opon

person Adrian Januszkiewicz 13/01/2022

Platforma HERE Technologies ogłosiła, że jej usługi lokalizacyjne zostały zintegrowane z rozwiązaniem Goodyear Total Mobility do zarządzania flotą.

To kompleksowe rozwiązanie do zarządzania flotą pojazdów łączy dane z systemu Goodyear do monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) z usługami lokalizacyjnymi HERE. System Goodyear TPMS, bazujący na zaawansowanych czujnikach i algorytmach predykcyjnych, pomaga flotom uniknąć nawet do 90% awarii związanych z oponami. Dzięki usługom lokalizacyjnym HERE operatorzy flot i dostawcy usług Goodyear mogą zlokalizować pojazd wymagający interwencji serwisu lub pomocy drogowej w promieniu kilku metrów i poprowadzić go do najbliższej stacji obsługi. Ponadto Goodyear korzysta z zestawu HERE SDK (Software Development Kit) do udostępniania kierowcom transportowym aplikacji mobilnej.

 

HERE SDK to zestaw interfejsów programistycznych, który umożliwia dostęp do bogatej oferty usług HERE, takich jak nawigacja samochodowa, alerty drogowe, informacje o przejazdach i funkcje zarządzania flotą. Pakiet HERE SDK udostępnia mapy wektorowe w ponad 190 krajach i w 60 językach o zoptymalizowanym rozmiarze danych mapowych, aby zminimalizować opóźnienia w pobieraniu i zapewnić szybki czas reakcji przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia wierności skalowania.

 

Narzędzia do dostosowywania map umożliwiają wprowadzanie różnych zmian, takich jak wyróżnianie ważnych obiektów na mapie poprzez zmianę kolorów i ikon, a także edycję dynamicznych właściwości obiektów kartograficznych, w tym budynków, dróg i zagospodarowania terenu. Funkcje mapowania, wyznaczania tras i wyszukiwania dostępne w HERE SDK uwzględniają informacje o drogach dla pojazdów ciężarowych, przepisy dotyczące pojazdów, a także punkty szczególne. HERE Routing umożliwia również menedżerom flot dostarczanie zoptymalizowanych tras nawigacyjnych uwzględniających atrybuty drogi, ograniczenia prawne i fizyczne oraz dostosowaną hierarchię i topologię dróg.

 

Technologia lokalizacji HERE stanowi wyraźną wartość dodaną dla naszych klientów korzystających z systemu Goodyear Total Mobility. W codziennej pracy floty liczy się każda minuta, a możliwość szybkiego i precyzyjnego zlokalizowania pojazdu jest kluczem do zminimalizowania przestojów. W przypadku konieczności wykonania usługi można nią zarządzać w sposób przyjazny dla użytkownika – za pomocą aplikacji mobilnej w wersji dla kierowców i dyspozytorów. Współpraca z HERE pozwala nam oferować najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie danych, które zapewniają wydajne i trwałe wyniki – wyjaśnił Grégory Boucharlat, wiceprezes Goodyear ds. handlowych w Europie.

 

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z jednym z czołowych producentów opon i dostawców usług mobilnych na świecie. Integrując nasze zaawansowane usługi danych i lokalizacji z łatwymi w użyciu rozwiązaniami Goodyear, przyczyniamy się do budowania bezpieczniejszego, wydajniejszego i czystszego świata – powiedział Gino Ferru, dyrektor generalny na region EMEAR i wiceprezes HERE Technologies.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).