Goodyear gotowy na start sezonu WEC 2024 | MOTOFAKTOR

Goodyear gotowy na start sezonu WEC 2024

W ten weekend rozpocznie się nowa era w wyścigach GT i serii WEC. W nowej kategorii LMGT3 pojawi się 18 załóg, a ich wyłącznym dostawcą opon będzie Goodyear.

Nowa klasa zastąpi dotychczasową kategorię LMGTE Am w WEC. Seria ta jest oparta na obecnej platformie FIA GT3, która jest stosowana w mistrzostwach na całym świecie. Wystartuje w niej dziewięciu najbardziej rozpoznawalnych producentów w wyścigach GT, wystawiając po dwa samochody, oraz wielu utalentowanych kierowców, w tym m.in. dziewięciokrotny mistrz MotoGP Valentino Rossi, zwycięzca Le Mans Jose Maria Lopez i Doriane Pin z F1 Academy.

Specjalnie na potrzeby LMGT3 Goodyear opracował zupełnie nową specyfikację opon, która powstała we współpracy z producentami i kierowcami. Testy potwierdziły, że nowe ogumienie szybko osiąga optymalne parametry bez konieczności stosowania podgrzewaczy i wytrzymuje dwa lub trzy przejazdy, w zależności od toru.

„Udział w najbardziej wymagających wyścigach długodystansowych FIA pozwala Goodyearowi zaprezentować nowe technologie i przyspieszyć rozwój gamy opon UUHP do pojazdów drogowych. LMGT3 to dla nas doskonale pole testowe, a dla fanów z całego świata z pewnością będzie to wspaniałe widowisko. Spodziewamy się ekscytujących wyścigów, a Katar będzie świetnym miejscem, aby zapoznać się z LMGT3” – powiedział Mathias Kipp, dyrektor Goodyear ds. sprzedaży opon do sportów motorowych.

Katar, gdzie rozpocznie się tegoroczny sezon WEC, jest jednym z najtrudniejszych torów w kalendarzu wyścigów z uwagi na często występujące podczas jazdy silne obciążenia boczne. Po długiej prostej szybko następuje 16 gęsto rozmieszczonych zakrętów, co oznacza, że skuteczność strategii wyścigowej będzie zależeć od odpowiedniego zarządzania oponami, a znalezienie właściwego rytmu na 5,4-kilometrowym torze będzie miało kluczowe znaczenie dla uzyskania najlepszego czasu okrążenia w kwalifikacjach i spójnych przebiegów.

Harmonogram wyścigu (czas lokalny GMT+3):

29 lutego

  • FP1 – 12:20
  • FP2 – 17:30

1 marca

  • FP3 – 11:00
  • Q1 – 16:00
  • Q2 – 16:20
  • Q3 -16:40
  • Q4 -16:58

2 marca

  • R – 11:00

Pełna lista startujących w rundzie Katar 1812 km jest dostępna TUTAJ.

Źródło: Goodyear

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).