Goodyear FIA ETRC 2022 rusza w ten weekend | MOTOFAKTOR

Goodyear FIA ETRC 2022 rusza w ten weekend

Mistrzostwa Europy Goodyear FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych (Goodyear FIA ETRC) rozpoczną się już w najbliższy weekend 21-22 maja we włoskim Misano.

 

Goodyear jest wyłącznym dostawcą opon do tej rywalizacji od prawie 20 lat. W 2016 r. został mianowany oficjalnym partnerem, a obecnie również partnerem tytularnym. Dzięki zacieśnionej współpracy producent oponiarski pomoże mistrzostwom w realizacji celu zerowej emisji netto, wyznaczonego przez FIA zgodnie z porozumieniem paryskim. Poziom ten ma zostać osiągnięty najpóźniej do 2038 r.

 

W sezonie 2022 do walki o zwycięstwo stanie piętnaście zespołów i ich kierowcy, którzy będą rywalizować w 8 rundach i 32 wyścigach. Finał odbędzie się w październiku w Jaramie, a przedtem mistrzostwa odwiedzą historyczne miejsca, takie jak Nürburgring, Zolder, Hungaroring i Le Mans Bugatti.

Innowacje na torze i poza nim

Zaangażowanie Goodyeara jako partnera tytularnego ma pomóc przyspieszyć działania FIA ETRC na rzecz zrównoważonego rozwoju, ponieważ mistrzostwa stanowią doskonały poligon testowy dla innowacji. Opony odgrywają kluczową rolę w osiąganiu większej wydajności i niższych emisji.

 

Technologie opracowane na potrzeby torów wyścigowych w różny sposób przekładają się później na produkty przeznaczone na drogi. Wzmocnione karkasy zapewniają pojazdom użytkowym wyższy poziom bezpieczeństwa i wytrzymałości. Z kolei udoskonalone mieszanki pozwalają na zmniejszenie oporów toczenia i ogólnie bardziej efektywną jazdę, a także wydłużenie przebiegu.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę i zaangażowanie w FIA ETRC. Jako partner tytularny możemy uczyć się na podstawie wyzwań, przed jakimi stają kierowcy wyścigowi na torze, aby lepiej służyć naszym klientom w całej Europie w dziedzinie zwiększania efektywności i zrównoważonego rozwoju. Ekstremalne warunki podczas wyścigów i bezpośrednia rywalizacja w ramach Goodyear FIA ETRC pomagają nam zdobywać cenne informacje o właściwościach opon, które wzbogacają naszą wiedzę w zakresie wspierania operatorów flot za pomocą zaawansowanych rozwiązań do zarządzania oponami – powiedział Maciej Szymański, Dyrektor ds. Marketingu Opon Użytkowych Goodyear w Europie.

 

Goodyear od wielu lat jest naszym cennym partnerem. Cieszymy się, że udało nam się wzmocnić naszą współpracę i powitać Goodyeara w roli naszego partnera tytularnego. Dążymy do tego, aby stać się wiodącą platformą dla zrównoważonych technologii oraz, aby wyścigi ciężarówek stały się istotną platformą badań i rozwoju dla producentów. W ciągu ostatnich kilku lat udało nam się już stworzyć poligon doświadczalny dla Goodyeara i jego produktów przeznaczonych na drogi. Jesteśmy dumni, że drogowe opony tej marki wnoszą odrobinę emocji z wyścigów pojazdów ciężarowych – powiedział Georg Fuchs, dyrektor zarządzający ETRA.

Kalendarz sezonu:

  • Misano, Włochy (21-22 maja)
  • Hungaroring, Węgry (11-12 czerwca)
  • Slovakia Ring, Słowacja (2 – 3 lipca)
  • Nürburgring, Niemcy (16-17 lipca)
  • Most, Republika Czeska (3-4 września)
  • Zolder, Belgia – (10-11 września)
  • Le Mans Bugatti, Francja (24-25 września)
  • Jarama, Hiszpania (1 – 2 października)

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).