Goodyear dostawcą opon serii BMW M2 Cup | MOTOFAKTOR

Goodyear dostawcą opon serii BMW M2 Cup

person Adrian Januszkiewicz 15/02/2021

BMW ogłosiło, że Goodyear będzie partnerem oponiarskim zupełnie nowego cyklu BMW M2 Cup.

Ta nowa sportowa rywalizacja dla klientów została stworzona jako platforma dla obiecujących, młodych talentów. Zmagania będą odbywały się w ramach wyścigów poprzedzających prestiżowe zawody DTM.

 

BMW M2 Cup ma pozwalać debiutantom z juniorskich serii wyścigowych i kartingu awansować do wyścigów w potężnych samochodach z napędem na tylne koła.

 

BMW wybrało doświadczonych partnerów premium dla tej ważnej, nowej serii zmagań. Promotorem została firma Tolimit GmbH, która ma wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych i promowaniu talentów. Z kolei Goodyear ma ogromne doświadczenie w międzynarodowych sportach motorowych jako oficjalny partner oponiarski czołowych mistrzostw samochodów turystycznych, takich jak FIA World Touring Car Cup oraz British Touring Car Championship.

 

Goodyear może pochwalić się też sukcesami w wyścigach długodystansowych. Zdaniem Jörga Michaelisa, kierownika projektu BMW M2 Cup w firmie Tolimit, to kluczowa wartość tej współpracy: Dzięki Goodyearowi zyskaliśmy niezawodnego partnera, który nie tylko jakościowo spełnia wymagania pucharu jednej marki, ale także w pełni popiera koncepcję promocji.

 

Filozofia BMW M2 Cup zakłada możliwie największą równość szans i przejrzystość. Samochody są przygotowywane centralnie, a podwozia są przydzielane kolejno każdemu kierowcy na każdy weekend wyścigowy. Ma to dać zawodnikom jak najlepszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w uczciwym porównaniu z innymi początkującymi kierowcami.

Poprzez BMW M2 Cup chcemy zaoferować utalentowanym kierowcom atrakcyjną i opłacalną finansowo platformę, na której będą mogli wykazać się umiejętnościami w środowisku DTM, a w przypadku sukcesu nawet awansować. Bardzo się cieszę, że Goodyear został naszym partnerem oponiarskim, który z jednej strony w pełni popiera koncentrację na rozwoju kierowców, a z drugiej ma wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych i konstruowaniu opon. Thomas Felbermair wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu BMW M GmbH

Debiutanci skorzystają z wieloletniego doświadczenia Goodyear

Dzięki Goodyearowi początkujący kierowcy mogą polegać na doświadczonym partnerze oponiarskim. Udział w BMW M2 Cup jest kontynuacją wieloletniej współpracy BMW i Goodyeara:

Mamy za sobą już siedem lat współpracy z BMW w ramach 240i Cup na Pętli Północnej. Wcześniej prowadziliśmy intensywną współpracę rozwojową w ramach programu BMW M3 GT2 w wyścigu Nürburgring 24h i innych międzynarodowych seriach wytrzymałościowych. Cieszymy się, że będziemy mogli bazować na dobrej współpracy z promotorem. W ten sposób, w ramach niezwykle obiecującego partnerstwa, podejmujemy szczególne wyzwanie i możliwość bycia niezawodnym partnerem dla młodych kierowców wyścigowych na ważnym etapie ich kariery. Alexander Kühn menedżer ds. produktów Goodyear Car Motorsport w regionie EMEA

 

Samochody biorące udział w BMW M2 Cup będą dostarczane z jedną specyfikacją opon typu slick i jedną deszczową, każda w rozmiarze 265/660 R18.

Przy opracowywaniu opon możemy korzystać z bardzo szerokiego zakresu wiedzy. Z jednej strony mamy bardzo intensywne doświadczenia z poprzednikiem M2, stworzonym przez BMW dla klientów, a z drugiej strony mamy też bogate portfolio własnych opon wyścigowych. Czerpiemy również doświadczenie z szerokiego zakresu specyfikacji w tym wymiarze, co dostarcza cennych danych podczas opracowywania specjalnej opony wyścigowej dla BMW M2 Cup. Alexander Kühn

Kalendarz zmagań w ramach BMW M2 Cup:

  • 02 – 04.07.2021: Norisring (Niemcy)
  • 23 – 25.07.2021: Eurospeedway Lausitz (Niemcy)
  • 20 – 22.08.2021: Nürburgring (Niemcy)
  • 03 – 05.09.2021: Red Bull Ring, Spielberg (Austria)
  • 17 – 19.09.2021: TT Circuit Assen (Niderlandy)
  • 01 – 03.10.2021: Hockenheim Baden-Württemberg (Niemcy)

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).