Globalne centrum rozwoju mechatroniki Mahle w Kornwestheim | MOTOFAKTOR

Globalne centrum rozwoju mechatroniki Mahle w Kornwestheim

person Adrian Januszkiewicz 9/10/2020

W celu dalszego rozwoju oferty i w związku z nadchodzącymi wyzwaniami Mahle otwiera globalne centrum rozwoju mechatroniki w Kornwestheim k. Stuttgartu.

Mahle wciąż trzyma się swoich przyszłych priorytetów i odgrywa aktywną rolę w kształtowaniu transformacji przemysłu motoryzacyjnego. Pomimo dużego obciążenia spowodowanego trwającym kryzysem koronawirusowym, grupa rozwija swoją działalność w zakresie mechatroniki i elektroniki, tworząc nowe globalne centrum rozwoju mechatroniki w Kornwestheim, niedaleko Stuttgartu w Niemczech.

 

Około 100 inżynierów pracuje w tym miejscu, aby opracować złożone rozwiązania produktowe dla elektrycznych układów napędowych, siłowników i elektrycznych elementów pomocniczych do pojazdów z napędami hybrydowymi, wodorowymi lub akumulatorowo-elektrycznymi. Firma Mahle zainwestowała średnio dwucyfrowe miliony w założenie centrum. Na początku roku Mahle założyło specjalną jednostkę biznesową dla elektroniki i mechatroniki. Grupa technologiczna spodziewa się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w tym segmencie w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Nasze nowe centrum rozwoju mechatroniki to kolejny ważny krok w transformacji technologicznej Mahle. „Obecnie szczególnie ważne jest, abyśmy opracowali odpowiednią wiedzę i portfolio, abyśmy mogli wyjść z obecnego kryzysu i mieć silniejszą pozycję jako uznany partner technologiczny i rozwojowy w branży motoryzacyjnej. Wilhelm Emperhoff członek zarządu Mahle odpowiedzialny za jednostkę biznesową Electronics and Mechatronics

 

Nowe centrum rozwoju w Kornwestheim dołącza do szeregu najważniejszych ośrodków rozwoju elektroniki i mechatroniki firmy Mahle na całym świecie. W ośrodkach w Šempeter pri Gorici w Słowenii, Walencji w Hiszpanii i w Changshu w Chinach inżynierowie ciężko pracują nad rozwojem działalności badawczo-rozwojowej firmy w tej dziedzinie.

Innowacje produktowe z Kornwestheim

Priorytetowymi obszarami nowego centrum rozwoju są mechatronika, elektryka/elektronika oraz programowanie i oprogramowanie potrzebne do złożonych rozwiązań i systemów produktowych.

Nasza praca tutaj będzie w szczególności koncentrować się na rozwoju kompletnych systemów. Jest to dziedzina, w której mamy duże doświadczenie - doświadczenie, które możemy połączyć z naszą wiedzą w zakresie napędów elektrycznych i elektronicznych systemów sterowania, aby osiągnąć optymalne wyniki. dr Armin Messerer szef globalnego segmentu biznesowego mechatroniki

 

Jednym z przykładów rozwiązania produktowego w tej dziedzinie, które zostało niedawno opracowane w tej lokalizacji, jest elektryczny zawór rozprężny (EXV). EXV jest stosowany w obwodach chłodniczych, aby zapewnić optymalną kontrolę układu klimatyzacji i chłodzenia akumulatorów trakcyjnych.

 

Komponenty te wejdą do produkcji seryjnej począwszy od 2022 roku i mogą być stosowane w pojazdach z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi, a także w zastosowaniach akumulatorowych lub hybrydowych. Produkty takie jak ten zawór rozprężny można wszechstronnie przetestować i zweryfikować w najnowocześniejszych obiektach testowych, takich jak te, które obecnie znajdują się również w Kornwestheim.

Nowoczesne środowisko pracy zachęca do kreatywności i dialogu

W swoim nowym centrum technologicznym Mahle stworzyło nowoczesne przestrzenie biurowe z otwartymi miejscami pracy, coworkingiem i strefami spotkań oraz przeprojektowanymi przestrzeniami socjalnymi.

Środowisko pracy odzwierciedla najnowsze odkrycia dotyczące bezpieczeństwa pracy i projektowania miejsc pracy. Jest nowoczesny i elastyczny oraz ma na celu zachęcanie do komunikacji i kreatywności. dr Armin Messerer

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).