GDI, AGC Glass Europe i Carl Schlenk A.G. w sojuszu ds. anod krzemowych | MOTOFAKTOR

GDI, AGC Glass Europe i Carl Schlenk A.G. w sojuszu ds. anod krzemowych

GDI podpisał porozumienie w celu poprowadzenia sojuszu w zakresie produkcji i łańcucha dostaw anod krzemowych z AGC Glass Europe oraz Carl Schlenk A.G.

 

GDI jest producentem anod krzemowych, AGC Glass Europe, światowym liderem w produkcji szkła płaskiego dla przemysłu motoryzacyjnego, solarnego i high-tech, a Carl Schlenk A.G., producentem folii i taśm metalowych. W ciągu następnej dekady AGC i Schlenk mają ściśle współpracować z GDI dostarczając technologię, surowce, know-how i usługi, aby zwiększyć produkcję anody krzemowej do skali przemysłowej. Dzięki temu, produkcja anody krzemowej ma osiągnąć zdolność do jednej GWh do końca 2026 roku i 10 GWh zdolności w 2028 roku.

 

Elektryfikacja w wielu sektorach powoduje zwiększone globalne zapotrzebowanie na akumulatory Li-ion, które mają większą gęstość energii, szybciej się ładują i są bezpieczne. Ponadto, w odpowiedzi na ryzyko uzależnienia od surowców do produkcji baterii pozyskiwanych w Chinach, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że doświadczamy globalnego wyścigu o dostawy i recykling krytycznych surowców. Trójstronny sojusz, któremu przewodzi GDI ma na celu pozyskiwanie i wytwarzanie w Europie anod krzemowych nowej generacji w 100% przeznaczonych do baterii Li-ion.

 

Technologia GDI wykorzystuje unikalną, w 100% krzemową konstrukcję anody, która pozwala uzyskać ponad 30% większą gęstość energii dla zaawansowanych akumulatorów Li-ion oraz bezpieczne i niezawodne szybkie ładowanie od 10-75% w 15 minut. Pierwszy zakład produkcyjny ma znajdować się w Eindhoven w Holandii, gdzie produkcja pilotażowa ma mieć zdolność do wyprodukowania 300 kWh do końca 2022 roku. GDI współpracuje z AGC w celu ukończenia linii produkcyjnej o wydajności 100 MWh do I kwartału 2024 roku, co uczyni GDI światowym liderem w zakresie zdolności produkcyjnych anod krzemowych.

 

Jestem niezwykle podekscytowany tym, co osiągnie ten sojusz. Nie tylko pozwoli GDI szybciej wprowadzić na rynek przełomowe baterie, ale robiąc to we współpracy z gigantami branży korzystamy z wieloletniego know-how i doświadczenia, które pozycjonuje GDI jako lidera w produkcji anod krzemowych – mówi Robert Anstey, CEO i założyciel GDI.

 

Ten sojusz nie tylko stawia AGC na czele rozwijających się i innowacyjnych branż, ale także umożliwia nam dotrzymanie naszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Hugues Wiame, dyrektor generalny AGC Plasma Technology Solutions.

 

Cieszymy się, że możemy być częścią strategicznego sojuszu, który łączy najlepszych producentów w Europie z innowacyjną technologią z USA, aby osiągnąć postęp na rynkach EV – mówi Carsten Mohr, wiceprezes wykonawczy Schlenk.

 

Źródło: GDI

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).