Gates rozszerza ofertę o nowe przewody i węże | MOTOFAKTOR

Gates rozszerza ofertę o nowe przewody i węże

W pierwszym kwartale 2019 roku oferta Gates wzbogaci się o ponad 1500 nowych numerów katalogowych przewodów i węży.

Każda nowa część ma być spełnieniem rzeczywistych potrzeb rynku na poziomie warsztatów. To krok, który ma zapewnić szeroki wybór rozwiązań dla mechaników i nowe możliwości sprzedażowe dla dystrybutorów.

 

Pierwsza partia nowych przewodów i węży o jakości OE obejmie różne grupy produktów Gates. Będą to:

 

  • Modułowe przewody układów chłodzenia
  • Przewody kształtowane
  • Przewody turbosprężarki

 

Modułowe przewody układów chłodzenia — wraz z szybkozłączami, zaworami, ogranicznikami przepływu, portami czujników i innymi plastikowymi komponentami — stały się typowym wyposażeniem wielu pojazdów wyprodukowanych w okresie ostatnich 5-10 lat. Nowe części robią wrażenie bardziej skomplikowanych od swoich poprzedników, ale ich wymiana i instalacja są dość proste.

 

Przewody kształtowane (tradycyjna konstrukcja pozbawiona plastikowych łączników) jako stały element asortymentu firmy Gates stanowią ważną część programu ekspansji.

 

Przewody turbosprężarek przeznaczone do pojazdów osobowych są nowością w ofercie firmy Gates. Ich wprowadzenie jest elementem ogólnej strategii firmy, która zakłada zdobycie pozycji marki pierwszego wyboru dla zamienników przewodów i węży.

Rozwój strategiczny

Poszerzenie oferty przewodów modułowych oraz wprowadzenie węży turbosprężarek do samochodów jest efektem przejęcia firmy Rapro, do którego doszło na początku 2018 roku. Jako wyspecjalizowany producent przewodów kształtowanych i modułowych o jakości OE, firma Rapro cieszy się reputacją zaufanego dostawcy zamienników do klientów w ponad 40 krajach. Przejęcie Rapro pozwoliło połączyć doświadczenie tej firmy w produkcji części formowanych wtryskowo oraz części gumowych o jakości wyposażenia OE z dorobkiem firmy Gates w zakresie produkcji innowacyjnych i technologicznie zaawansowanych rozwiązań do przenoszenia mocy i napędów hydraulicznych.

Produkty, na które jest duży popyt

Nowe numery katalogowe są przeznaczone do wszystkich popularnych modeli takich marek jak BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen/Audi i Land Rover. Wkrótce po zakończeniu okresu gwarancji węże i przewody zaczynają wykazywać pierwsze objawy zużycia, a właściciele samochodów stają się potencjalnymi klientami niezależnych zakładów mechanicznych.

Niezależni dystrybutorzy części z łatwością powiążą nowe przewody modułowe i przewody turbosprężarki z istniejącymi numerami katalogowymi części OE, które zostały już rozpoznane przez Gates jako części, które się psują. Instalatorzy będą kupować zamienniki o jakości OE od znanego producenta części OE po cenach z rynku wtórnego.

menedżer produktu w Gates - Jacob Tucker

 

Konstrukcja najnowszych układów chłodzenia OE jest często zależna od modelu i zawiera skomplikowane, łączone przewody, które nie są zbyt trwałe i wcześnie ulegają awarii.

 

Przewody turbosprężarki to często skomplikowane podzespoły wyposażone w szybkozłączki i wykonane z różnych materiałów, odpornych na wysokie temperatury. Sprężone powietrze porywa cząstki oleju z różnych elementów układu turbosprężarki i odkłada je na wewnętrznej ściance przewodu, co z czasem prowadzi do wydmuchu lub przerwania przewodu.

Większe zyski

Skłonność producentów do montowania modułowych przewodów w pierwszym wyposażeniu stworzyła rzadką okazję dla niezależnych dystrybutorów części i mechaników samochodowych. Instalatorzy już teraz dobrze sobie radzą z tymi bardziej skomplikowanymi przewodami. Zmienia się jednak to, że zamienniki części OE można już zamawiać u niezależnych dystrybutorów, bez korzystania z sieci OE.

- Jacob Tucker

 

Źródło: Gates

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).