Gates przedstawia nową ofertę nastawników faz rozrządu | MOTOFAKTOR

Gates przedstawia nową ofertę nastawników faz rozrządu

person Adrian Januszkiewicz 17/11/2021

Gates rozszerzył ofertę rozwiązań do układów napędu paska synchronicznego w regionie EMEA o nastawniki faz rozrządu (VVTS) jakości OE.

Nastawnik faz rozrządu odgrywa kluczową rolę w układach zarządzania nowoczesnych silników spalinowych monitorując i regulując otwieranie oraz zamykanie zaworów wewnątrz wałka rozrządu. Rezultatem jest płynniejsza praca na biegu jałowym i przyspieszenie w szerszym zakresie obrotów. Przyczynia się to do redukcji zużycia paliwa oraz emisji zanieczyszczeń.

 

Nowa oferta nastawników VVT firmy Gates stanowi uzupełnienie szerokiego asortymentu pasków oraz zestawów rozrządu Gates PowerGrip do układów napędu paska synchronicznego.

 

Pierwsze 53 pozycji dedykowane jest do aut wyprodukowanych w USA, Europie i Azji. Pełna lista zastosowań obejmuje samochody wytwarzane w latach 1995-2020: Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Honda, Hyundai, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Seat, Škoda, Toyota, Volvo oraz VW.

 

Firma Gates uwzględniła również popularne zastosowania w modelach Audi, takie jak A3, Q3 i TT. Kolejne przykłady obejmują modele BMW 118i, 218i, 318i, X1, x3, 225e / MINI Cooper oraz MINI One. Modele z oferty Nissana to m.in. Micra, Juke i Qashqai. Modele Toyota to Corolla i Camry; natomiast dla VW to Beetle, EOS, Golf, Passat i Tiguan.

 

Trwają prace nad opracowaniem kolejnych VVTS i wprowadzeniem ich do oferty w drugiej połowie bieżącego roku.

Wartość dodana i możliwości sprzedaży

Oznaki usterki nastawnika VVT obejmują m.in. zwiększone zużycie paliwa, nierówną pracę na biegu jałowym, słabe przyspieszenie, a następnie aktywację kontrolki ostrzegawczej. Diagnozowanie usterek i montowanie części zamiennych to stosunkowo proste czynności dla mechaników. W związku z tym potrzebne jest nieznaczne wsparcie techniczne.

 

Dystrybutorzy Gates mogą zwiększyć swoją przewagę oferując nastawniki VVT o jakości OE w konkurencyjnej cenie wraz z paskami oraz zestawami rozrządu PowerGrip. Klienci docenią możliwość zakupu wszystkich komponentów paskowego układu rozrządu w jednym miejscu.

 

Szczegóły techniczne oraz specyfikacje, a także webinaria techniczne poświęcone problemom montażowym dostępne są online na stronie www.gatestechzone.com.

 

Źródło: Gates

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).