Francja legalizuje używanie retrofitów Philips H7-LED | MOTOFAKTOR

Francja legalizuje używanie retrofitów Philips H7-LED

person Redakcja 28/03/2022

Po Austrii, Chorwacji i Niemczech Francja dopuszcza używanie retrofitów LED marki Philips na drogach publicznych.

Retrofity Philips LED, rynkowi następcy żarówek halogenowych, nadal uchodzą za nowatorską technologię wśród źródeł oświetlenia pojazdów mechanicznych. Pomimo kilku lat obecności na rynku i wielu pozytywnych testów laboratoryjnych i drogowych wciąż nie uwzględniają ich przepisy prawne. Są już jednak pewne wyjątki, pierwszym krajem w Europie były Niemcy.

 

Dopuszczenie do użytku na drogach publicznych oparto na tamtejszym prawie krajowym wydanym przez urząd federalny ds. transportu. Oznacza to, że mogą je zamontować właściciele – ściśle określonych modeli – samochodów osobowych i kamperów zarejestrowanych w Niemczech. Legalizacja ta dotyczy wyłącznie retrofitów Philips Ultinon Pro6000 LED typ H4 i H7.

 

Tę samą ścieżkę – z wykorzystaniem opracowanej już listy modeli samochodów – wybrały Austria i Chorwacja. Teraz, z retrofitem Philips Ultinon Pro6001 H7-LED dołącza do nich Francja.

 

Wydanie decyzji o dopuszczeniu retrofitów LED marki Philips zostało poprzedzone szeregiem wymagających testów. Na tej podstawie władze francuskie wydały świadectwo homologacji TP LED 21072 dla żarówek Philips Ultinon Pro6001 H7-LED.

 

Od tej chwili każdy użytkownik pojazdu znajdującego się na liście zatwierdzonych modeli (dostępna na stronie internetowej Philips Automotive) może dokonać legalnej wymiany. Potwierdzeniem jest posiadanie certyfikatu homologacyjnego, który po zakupie retrofitów można pobrać i wydrukować ze strony internetowej Philips. Ponadto dołączone do każdego opakowania naklejki należy umieścić w widocznym miejscu na obudowie reflektora od strony komory silnika.

 

Retrofity Philips Ultinon Pro6001 H7-LED zapewniają do 230% jaśniejsze światło w porównaniu z wymaganym przepisami minimum dla żarówek halogenowych. Zastosowane w jej budowie diody LED LUXEON Altilon firmy Lumileds zapewniają bardzo wysoką luminancję. Chłodno-biała wiązka o temperaturze barwowej do 5800 K – taka sama stosowana jest przez producentów oryginalnego wyposażenia – zapewnia komfort prowadzenia pojazdu i eliminuje efekt zmęczenia wzroku kierowcy. Okres eksploatacji tych retrofitów wynosi nawet 3000 godzin.

Dzięki zupełnie nowej, jednoczęściowej konstrukcji, retrofit ten można łatwo dopasować do zamontowanych fabrycznie reflektorów pojazdu. W przypadku niektórych modeli samochodów kierowcy będą musieli użyć pierścieni adaptacyjnych i adapterów Philips CANbus.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).