FORVIA Women’s Summit 3 o bezpieczeństwie na drogach | MOTOFAKTOR

FORVIA Women’s Summit 3 o bezpieczeństwie na drogach

person Redakcja 23/10/2023

Kolejną edycję FORVIA Women’s Summit zadedykowano bezpieczeństwie na drogach publicznych. Pracowniczki FORVIA sprawdzały się na torze przeszkód.

 

Organizowane przez FORVIA wydarzenie już po raz trzeci było szansą na zdobycie nowych kompetencji i wymianę doświadczeń pracowniczek marki oraz możliwością do rozwijania nowych umiejętności, zwłaszcza tych związanych z bezpieczeństwem na drodze. To inicjatywa, która pomaga w budowaniu wartościowej kultury organizacji, opartej na wsparciu i wzajemnej inspiracji do dalszych osiągnięć kobiet z branży automotive.

 

Kobiety stanowią ponad 40% załogi grupy FORVIA — mówi Agata Matyj, Country Communication Specialist — Każdego dnia nasz różnorodny zespół udowadnia, że motoryzacja nie jest domeną wyłącznie mężczyzn. Chcemy wspierać kobiety w tej branży, a kolejne odsłony Women’s Summit są tego doskonałym dowodem — podkreśla.

Kobiety bezpieczniejsze „za kółkiem”

Jednym z kluczowych punktów programu była wizyta na torze bezpiecznej jazdy— jednym z najnowocześniejszych torów w Europie, który wyposażony jest m.in. w sieć dróg z różnymi typami zakrętów, płyty poślizgowe, kurtyny wodne, a także „szarpak”, czyli urządzenie do wprowadzania w poślizg nadsterowny. Dzięki czemu uczestniczki miały okazję przejść praktyczne szkolenie z bezpiecznej jazdy.

 

FORVIA przywiązuje wielką wagę do rozwoju kompetencji i bezpieczeństwa swoich pracowników — podkreśla Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager — Co drugi samochód na świecie jeździ na częściach produkowanych przez FORVIĘ, co oznacza, że mamy bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze milionów osób na całym świecie. Chcemy, aby także osoby kierujące tymi pojazdami jeździły odpowiedzialnie — podkreśla.

Spokój w głowie = bezpieczeństwo na drodze

Do wypadków na drogach najczęściej dochodzi przez brawurę, nieuwagę czy roztargnienie. Ogromny wpływ na sposób prowadzenia auta ma psychika kierującego. Dlatego oprócz wzmacniania kompetencji „za kółkiem” uczestniczki Summitu wzięły udział w warsztatach na temat zarządzania stresem pod hasłem „Take it easy, stresuj się dobrze”. Zrozumienie tego, jak odpowiednio zarządzać czasem, a przy tym radzić sobie ze stresem i utrzymywać równowagę psychiczną, przekłada się nie tylko na pewność siebie, ale także bezpośrednio na bezpieczną jazdę samochodem.

Źródło: FORVIA

Zdjęcie główne: Jakub Kiljan

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).