FO Dębica szacuje straty po niedzielnym pożarze | MOTOFAKTOR

FO Dębica szacuje straty po niedzielnym pożarze

W nocy z 20 na 21 sierpnia br. w fabryce FO Dębica doszło do pożaru. Część budynku spłonęła wraz z maszynami i wyposażeniem hali. Spółka już szacuje straty.

 

Pożar wybuchł w nocy 20 sierpnia br. na wydziale wulkanizacji, w Zakładzie Produkcji Opon Osobowych FO Dębica. Strażacy zdołali go ugasić wczoraj we wczesnych godzinach. Udział w akcji brało łącznie 35 zastępów i ok. 140 strażaków z lokalnych oddziałów PSP i OSP.

 

Jak wynika z informacji udzielonych przez spółkę, nikt nie ucierpiał, a wszyscy pracownicy z zagrożonych obszarów zostali ewakuowani. Nieznana jest przyczyna pożaru ani kiedy ten wydział będzie mógł podjąć pracę. Aktualnie odpowiednie służby wyjaśniają przyczyny zdarzenia, a władze spółki w pełni z nimi współpracują. Jednocześnie trwa szacowanie strat i ocena ich wpływu na dalszą działalność produkcyjną.

W odniesieniu do zdarzenia FO Dębica opublikowała wczoraj raport bieżący, którego treść cytujemy poniżej:

 

W związku z pożarem, który wybuchł 20 sierpnia 2023, w godzinach nocnych w fabryce Spółki w Dębicy i który został ugaszony we wczesnych godzinach 21 sierpnia 2023, Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. informuje, że:

 

  • po wstępnym zatrzymaniu produkcji opon osobowych, została ona w dniu dzisiejszym wznowiona i produkcja w dniu dzisiejszym została oszacowana na 30% pierwotnych mocy produkcyjnych,
  • począwszy od dnia 22 sierpnia 2023 r. szacowana zdolność produkcyjna w obszarze opon osobowych jest przewidziana na poziomie ok. 55% pierwotnych mocy produkcyjnych.

 

Możliwy termin przywrócenia działalności produkcyjnej na poziomie sprzed zdarzenia oraz szacowana wartość strat nie są jeszcze znane.

 

Jednocześnie informujemy, że produkcja opon ciężarowych przebiega bez zakłóceń.

 

Według szacunków policji straty fabryki wynoszą miliony złotych.

 

Źródło: FO Dębica/media

Zdjęcie główne: Dębica.tv

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).