Firmy z branży moto wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP | MOTOFAKTOR

Firmy z branży moto wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

person Joanna Piszcz 27/10/2022

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP ogłosiła listę 21 nominowanych do XX edycji Nagrody. Wśród nich są m.in. firmy z branży moto.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku. To prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych. Nagroda może być przyznawana również zespołom badawczym oraz jednostkom naukowym, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

 

Prezydent RP Andrzej Duda zdecyduje o wyborze laureatów w pięciu kategoriach głównych oraz w dwóch kategoriach specjalnych, którzy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej Gali Nagrody Gospodarczej w Rzeszowie, 17 listopada.

 

Wśród nominowanych znalazło się kilka firm z branży motoryzacyjnej.

Kategoria: Lider MŚP

Cadway-Automotive sp. z o.o. zgłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Cadway-Automotive z Jasionki koło Rzeszowa realizuje usługi inżynierskie polegające na projektowaniu elementów nadwozi do samochodów spalinowych i elektrycznych. Opracowuje także struktury nadwozi wraz z wykończeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Firma zajmuje się również doradztwem specjalistycznym, badaniami, analizami technicznymi i naukowymi, projektami inżynierskimi związanymi z oprogramowaniem i doradztwem informatycznym oraz produkcją prototypów. Spółka współpracuje z europejskimi i światowymi producentami pojazdów.

Kategoria: Międzynarodowy Sukces

Pronar sp. z.o.o. zgłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Pronar z siedzibą w Narwi w powiecie hajnowskim jest największym polskim producentem maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych, którego profile burtowe, elementy pneumatyki i hydrauliki, osie i układy jezdne oraz koła tarczowe, można znaleźć w produktach największych światowych koncernów. W ośmiu fabrykach należących do spółki, pracuje ponad 3000 pracowników. Firma posiada centrum badawczo–rozwojowe, własne lotnisko i flotę powietrzną a także rozległe, kilkunastohektarowe centrum wystawowe w Siemiatyczach.

Kategoria: Odpowiedzialny Biznes

RST Roztocze sp. z o.o. zgłoszone przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Polską Grupę Motoryzacyjną. RST Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego to spółka powstała w 1991 roku. Główną działalnością firmy jest produkcja zamków i zawiasów przemysłowych, zacisków energetycznych typu V-klema, oraz innych specjalizowanych elementów dla branży energetycznej, telekomunikacyjnej, klimatyzacyjnej, kolejnictwa, przemysłu motoryzacyjnego oraz przemysłu maszynowego. Spółka posiada liczne certyfikaty, patenty oraz wzory przemysłowe. Jest członkiem Polskiej Izby Zaawansowanych Technologii działającej w ramach Klastra „Zielona Kuźnia”. Prowadząc „Fundację Parasol Roztocza” pomaga m.in. chorym dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym.

Kategoria: Firma Rodzinna

STER sp. z o.o. zgłoszony przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. STER produkuje siedzenia i fotele do pojazdów komunikacji masowej – autobusów, tramwajów i pociągów. Realizuje dostosowane do indywidualnych potrzeb, kontrakty na całym świecie m.in. dla takich odbiorców jak: Bombardier, EVOBUS, IVECO, MAN, PESA Bydgoszcz, RATP, Scania, Solaris i Volvo. Spółka systematycznie udoskonala technologie produkcji, inwestuje w działalność badawczo–rozwojową oraz stosuje oryginalne, opatentowane, często pionierskie rozwiązania konstrukcyjne.

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).