Filtry UFI w Hyundaiu Tucsonie | MOTOFAKTOR

Filtr paliwa UFI trafił na pierwszy montaż do Hyundaia Tucsona, najpopularniejszego kompaktowego SUV-a w Europie w 2022 r.

 

Według danych opublikowanych przez JATO Dynamics, firmę specjalizującą się w badaniach biznesowych sektora motoryzacyjnego, w ubiegłym roku na starym kontynencie zarejestrowano 150 803 modeli Tucson. To potwierdza, że obecnie czwarta wersja samochodu koreańskiej marki jest najpopularniejszym pojazdem sportowo-użytkowym w swoim segmencie. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych generacji, drugiej i trzeciej, Hyundai postawił na ochronę silnika oferowaną przez system filtracji UFI Filters.

Nowa generacja filtrów paliwa do silników Diesla: przyjazna dla środowiska i łącząca wiele funkcji

UFI Filters dostarcza system filtracji oleju napędowego jako oryginalne wyposażenie do silnika 1.6 CRDi nowego Tucsona, jak również do wersji mild hybrid (MHEV). W porównaniu z wcześniejszymi produktami, zaletami nowego modułu są integracja wielu funkcji oraz waga elementu wykonanego z lekkich plastikowych materiałów z ekologicznym wkładem. Czujnik obecności wody, grzałka z materiału ceramicznego oraz czujnik ciśnienia są zgrupowane w górnej części filtra, co pozwala zwiększyć efektywność zarządzenia termicznego.

 

Wkład filtracyjny posiada wysoką zdolność separacji wody, poprzez zastosowanie specjalnego materiału w technologii FormuleUFI.Stratiflex, który oddziela cząsteczki wody w oparciu o zasadę koalescencji. Wzmocniony wewnętrzną siatką hydrofobową, filtr blokuje krople wody i kieruje ich opadanie na dno zbiornika modułu, gdzie znajduje się korek spustowy. Czujnik obecności wody precyzyjnie sygnalizuje, kiedy należy go opróżnić.

Technologia filtracji paliwa UFI Filters

Dzięki zakładowi przemysłowemu w Korei, UFI Filters kontynuuje historyczne partnerstwo z marką Hyundai, już od drugiego modelu Tucson w wersji diesel, który był wyposażony w filtr paliwa z medium filtracyjnym wykonanym w technologii FormuleUFI.Stratiflex.

 

Moduł UFI do samochodów Tucson produkowanych w latach 2015-2021 składa się z aluminiowej głowicy z czujnikiem ciśnienia i grzałką, a korpus filtra wyposażony jest w czujnik obecności wody. Całość znajduje się w ramie chroniącej przed uszkodzeniami. Stalowy element filtracyjny łączy dwustopniowy system wykonany w technologii FormulaUFI.Stratiflex – pierwszą barierę dla zanieczyszczeń i wody tworzy medium na bazie celulozy, a drugą hydrofobowa siatka eliminująca pozostałe cząsteczki.

 

Gwarantowana skuteczność filtracji wynosi ponad 99% dla cząsteczek o rozmiarze 4 μm, separacja wody przekracza poziom 90%, zgodnie z normą ISO 16332, a czujnik sygnalizuje, kiedy konieczne jest oczyszczenie zbiornika na dnie filtra.

Moduł UFI do samochodów Tucson produkowanych w latach 2015-2021, Fot. UFI Filters

Jakość produktów OE na rynek aftermarket

UFI Filters może oferować produkty o jakości OE również niezależnym sieciom sprzedaży części zamiennych. Filtr oleju napędowego do samochodu Hyundai Tucson drugiej generacji jest dostępny w katalogu UFI z oznaczeniem 24.123.00 oraz w katalogu SOFIMA z oznaczeniem S 4123 NR. Obecnie trwają również prace nad wprowadzeniem do katalogu ekologicznego wkładu do najnowszej generacji modelu Tucson.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).