Filtr kabinowy Meyle-PD | MOTOFAKTOR

Filtr kabinowy Meyle-PD

Meyle oferuje 38 nowych modeli referencyjnych filtra kabinowego Meyle-PD.

Świadomość w zakresie zdrowia i zanieczyszczenia środowiska rośnie również w przypadku jazdy samochodem. Kierowcy i pasażerowie chcą być chronieni przed niebezpiecznymi gazami i cząstkami – oprócz smogu, spalin, sadzy, ozonu i pyłów w szczególności także przed drobnym pyłem i tlenkami azotu (NOx). Ważną rolę odgrywa tutaj filtr kabinowy w pojeździe. Zapobiega on zanieczyszczeniu kabiny kierowcy i zapewnia czystsze i świeższe powietrze w pojeździe.

 

Nowy filtr kabinowy Meyle-PD ma być odpowiednim rozwiązaniem. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych filtrów kabinowych z węglem aktywnym, przefiltrowany NOx jest wiązany chemicznie jako sól w materiale filtracyjnym bez możliwości ponownego uwolnienia, nawet podczas utylizacji. Dzięki temu nowy filtr kabinowy trwale redukuje NOx w środowisku, a także bezpośrednio w kabinie kierowcy.

 

Meyle jest jak dotychczas jedynym producentem na rynku części zamiennych, który oferuje filtr o takiej właściwości. Posiada on 38 nowych modeli referencyjnych filtra kabinowego Meyle-PD.

  1. Włóknina wierzchnia zatrzymuje większe cząstki pyłu.
  2. Materiał do filtracji cząstek zapewnia doskonałe zatrzymywanie drobnego pyłu.
  3. Dwie impregnowane warstwy węgla aktywnego wiążą chemicznie NOx.
  4. Włóknina nośna jest podstawą dla warstwy węgla aktywnego i materiału do filtracji cząstek.

 

Nowe filtry kabinowe Meyle-PD rozszerzają asortyment zawierający prawie 400 filtrów kabinowych Meyle, a także zwiększają linię produktów Meyle-PD. PD oznacza Performance Design i po sukcesie elementów hamulcowych Meyle-PD obejmuje obecnie również inne części zamienne o wysokich parametrach i dużej wydajności.

Wymiana filtra dwa razy w roku

W celu uzyskania optymalnej skuteczności filtracji Meyle zaleca wymianę filtra kabinowego co 15 000 kilometrów, a najlepiej dwa razy w roku. Dobrą okazją jest wymiana opon wiosną i jesienią. Z czasem w filtrze osadzają się drobne cząstki pyłu, sadza, pyłki kwiatów, a także owady i wskutek tego spada jego skuteczność. Oprócz filtrów kabinowych firma Meyle oferuje również bogaty asortyment wydajnych filtrów oleju, powietrza i paliwa do wszystkich powszechnie sprzedawanych modeli pojazdów.

 

Dystrybutorami części MeyleMeyle-HDMeyle-Original i Meyle-PD są Auto Partner S.A. oraz Inter Cars.

 

Źródło: Meyle

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).