FIGIEFA zajęła stanowisko ws. wojny w Ukrainie | MOTOFAKTOR

FIGIEFA zajęła stanowisko ws. wojny w Ukrainie

person Adrian Januszkiewicz 10/05/2022

FIGIEFA w oficjalnym stanowisku potępiła agresję Rosji na Ukrainę, a jej członkowie pomagają uchodźcom i rodzinom z ukraińskich punktów dystrybucji części.

 

Jak czytamy w oficjalnym stanowisku FIGIEFA potępia wojnę w Ukrainie uznając ją za brutalną agresję i pogwałcenie na terytorium Europy podstawowych zasad europejskich: demokracji, suwerenności, praworządności, praw człowieka i wolności wyboru.

 

Zdaniem federacji dzięki portfolio produktów obejmującemu do 300 000 pozycji części zamiennych do lekkich i ciężkich pojazdów silnikowych niezależna dystrybucja części samochodowych może odegrać ważną rolę w pomyślnym stosowaniu sankcji. Przerwa w dostawach części zamiennych jako towarów podwójnego zastosowania wpłynie na ciągłość, funkcjonalność i możliwości logistyczne rosyjskich pojazdów transportowych i wojskowych. Wpłynie również na utrzymanie luksusowych pojazdów, które zostały objęte sankcjami UE, wymierzonymi w otoczenie Władimira Putina poprzez zakaz eksportu dóbr luksusowych.

 

Deklaruje ona też, że poza aspektami humanitarnymi, Członkowie FIGIEFA wierzą w rządy prawa, wolny wybór konsumentów, wolny handel i wolną konkurencję w ramach globalnych, europejskich i krajowych przepisów i regulacji, a Rosja swoją agresją zniszczyła zaufanie inwestorów i partnerów handlowych do tworzenia wspólnego przyszłego wzrostu, który przyniósłby korzyści zarówno przedsiębiorstwom, jak i konsumentom w Rosji.

 

W związku z powyższym FIGIEFA wezwała nie tylko swoich członków, ale wszystkich operatorów w łańcuchu wartości na rynku motoryzacyjnym – od produkcji towarów po dostarczanie informacji technicznych i usług – do przestrzegać sankcji i stosować najwyższy poziom staranności.

 

W ocenie federacji najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem zapewnienia przestrzegania sankcji jest zaprzestanie wszelkiej działalności handlowej z Rosją i Białorusią.

 

Ponadto FIGIEFA wzywa również do dokładnego przeglądu działalności handlowej w innych krajach, na przykład w krajach graniczących z Rosją, aby uniknąć możliwego obchodzenia sankcji poprzez reeksport, a także nakłania Unię Europejską do zajęcia się możliwym obchodzeniem sankcji podczas rozmów dwustronnych z krajami trzecimi, które nie są bezpośrednio podporządkowane prawu UE, w celu zapewnienia skuteczności sankcji.

 

Źródł0:  FIGIEFA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).