Ferodo promuje klocki hamulcowe Fuse+ | MOTOFAKTOR

Ferodo promuje klocki hamulcowe Fuse+

person Redakcja 22/03/2022

Ferodo wprowadził innowacyjne klocki hamulcowe, aby wypełnić lukę między maksymalną skutecznością hamowania a najwyższym komfortem.

Zaprojektowane w Centrum Technicznym Ferodo Chapel-en-les-Frith w Wielkiej Brytanii i wyprodukowane zgodnie ze standardami OE w fabrykach Ferodo w Europie, klocki hamulcowe w technologii Fuse+ są wykonane z nowego, zaawansowanego technologicznie materiału ciernego, którego opracowanie zajęło trzy lata. Łączy on w sobie wysoką skuteczność hamowania materiałów o niskiej zawartości stali i wysoki komfort organicznych materiałów NAO.

 

Mieszanka cierna tych klocków hamulcowych zawiera kombinację ponad 20 precyzyjnie dobranych komponentów, co ma zapewniać niezrównaną skuteczność hamowania bez tradycyjnych wad takich jak hałas, skróconą żywotnością klocka i tarczy czy nadmiernemu pyleniu. Dodatkową zaletą klocków w technologii Fuse+ ma być technologia Ferodo Eco Friction o zerowej zawartości miedzi, która dodatkowo zmniejsza pylenie i emisję zanieczyszczeń o 60%.

 

Technologia Fuse+ wyznacza początek zupełnie nowej ery w zakresie hamowania dla profesjonalistów, zespołów wyścigowych i konsumentów, którzy polegają na klockach hamulcowych Ferodo – powiedział David Coimbra, Kierownik ds. systemów hamulcowych w Tenneco DRiV EMEA Motorparts – Dzięki tej nowej technologii nie musimy utracić pewnych ważnych właściwości hamowania, aby osiągnąć inne. Teraz nasi klienci mogą cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów.

 

Klocki w technologii Fuse+ to kolejny punkt w 125-letniej historii innowacji marki Ferodo, która kontynuuje tradycję wprowadzania technologii OE na rynek części zamiennych. Firma Ferodo w 1922 r. stała się pierwszym dostawcą okładzin ciernych na pierwszy montaż (OE) do samochodów produkowanych seryjnie, w 1956 r. wynalazła klocek do hamulców tarczowych, a teraz przedstawiła klocki hamulcowe w technologii Fuse+.

 

Klocki hamulcowe Ferodo w technologii Fuse+ są już dostępne do wielu modeli samochodów klasy premium takich jak Audi, BMW, Mercedes-Benz i Volkswagen. Każdy klocek hamulcowy jest dostarczany w komplecie ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami do szybkiego i łatwego montażu.

 

Źródło: DRiV

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).