FCA i Pirelli stanowczo reagują na COVID-19 | MOTOFAKTOR

FCA i Pirelli stanowczo reagują na COVID-19

person Adrian Januszkiewicz 12/03/2020

Ze względu na panującą we Włoszech epidemię koronawirusa lokalne oddziały FCA i Pirelli spowolnią produkcję.

Fiat Chrysler Automobiles wdraża nowe środki we wszystkich swoich zakładach we Włoszech, aby wesprzeć ogólnokrajową kampanię dotyczącą kryzysu COVID-19. W wyniku tych działań firma dokona, tam gdzie to konieczne, czasowych zamknięć swoich zakładów w całych Włoszech.

 

Oprócz środków już podjętych w celu wsparcia dyrektyw rządowych firma skoncentruje się na działaniach mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa między pracownikami.

 

Działania te obejmują intensywną dezynfekcję wszystkich miejsc pracy i odpoczynku, szatnie i łazienki. Aby umożliwić większy odstęp pracowników na stanowiskach pracy, dzienne stawki produkcyjne zostaną obniżone, aby uwzględnić dostosowane procesy produkcyjne.

 

W lutym koncern rozpoczął program stopniowego wdrażania „Inteligentnej pracy” (pracy zdalnej) większej liczbie pracowników biurowych, oprócz kwestii odległości między pracownikami i kontrolowania ich liczby w stołówkach firmowych.

 

Wszystkie obszary administracyjne firmy będą kontynuować normalną działalność zgodnie z rządowymi dyrektywami i przepisami, zachowując jednocześnie bezpieczną odległość i środki higieny wprowadzone natychmiast po wybuchu wirusa COVID-19.

 

Podobnie sytuacja wygląda w Pirelli. Włoska marka została poinformowana przez rodzinę pracownika w fabryce Settimo Torinese, a następnie przez lokalnych przedstawicieli służby zdrowia, że pracownik zakładu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

 

Aby zabezpieczyć pozostałych pracowników, Pirelli przyjęła wszystkie środki ostrożności przewidziane w zaleceniach i wymaganiach wydanych do tej pory przez rząd. Biorąc pod uwagę tę sytuację, firma postanowiła spowolnić produkcję, z postępującym ożywieniem w najbliższych dniach.

 

Pozwoli to fabryce pracować z bardzo ograniczoną liczbą pracowników i zagwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dla ich zdrowia. W międzyczasie Pirelli przeprowadza pełną dezynfekcję zakładu i obszarów roboczych. Dostawy do klientów będą kontynuowane z odpowiednim poziomem usług i wykorzystaniem dostępnych zapasów.

 

Źródło: FCA/Pirelli

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).