Faurecia zakończyła przejęcie udziałów w firmie Hella | MOTOFAKTOR

Faurecia zakończyła przejęcie udziałów w firmie Hella

person Joanna Piszcz 1/02/2022

Faurecia poinformowała, że 31 stycznia 2022 r. zakończyła proces przejęcia pakietu kontrolnego w Hella GmbH & Co. KGaA.

Faurecia nabyła łącznie 79,5% udziałów w firmie Hella, a całkowita wartość transakcji to 5,3 miliarda euro.

Dziś Hella i Faurecia otwierają pierwszy rozdział nowo połączonej Grupy. To przejęcie łączy dwie uzupełniające się i rentowne firmy, tworząc siódmego co do wielkości globalnego dostawcę branży motoryzacyjnej z portfolio wysoce zaawansowanych technologii. Nasze ambicje dotyczące wysokości sprzedaży Grupy na 2025 r. w wysokości 33 miliardów euro stanowią wyzwanie. Będziemy współpracować, aby natychmiast rozpocząć wdrażanie rozwiązań, by stworzyć trwałą wartość dla wszystkich naszych interesariuszy. Patrick Koller Prezes Zarządu Faurecia

 

Francuska Faurecia jest w pierwszej dziesiątce światowych dostawców branży motoryzacyjnej. Działa w 37 krajach, w których liczba zakładów produkcyjnych osiągnęła już 248, natomiast nasz zespół liczy już prawie 100 000 pracowników. Może się również pochwalić 39 centrami badawczo-rozwojowymi.

 

Co trzeci samochód w Europie zawiera części wyprodukowane w Faurecii. Specjalność firmy to projektowanie i produkcja elementów wyposażenia samochodowego w czterech kluczowych dziedzinach: technologiach kontroli emisji spalin, fotelach samochodowych, wnętrzach samochodowych, rozwiązaniach IT.

 

W Polsce działa 9 zakładów produkcyjnych Faurecii zlokalizowanych w Grójcu, Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy, Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Faurecia
posiada również: Centrum Badawczo-Rozwojowe, Finansowe Centrum Usług Wspólnych, Platformę Transportowo-Logistyczną.

 

Źródło: Faurecia

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).