Faurecia projektuje fotele dla Skody | MOTOFAKTOR

Faurecia projektuje fotele dla Škody

Faurecia w swoim Centrum R&D w Grójcu rozpoczyna prace nad prototypami foteli do samochodów marki Škoda.

Grójeckie R&D Faurecii ma już doświadczenie we wdrażaniu innowacji w tym zakresie. Firma od początku roku tworzy prototypy foteli dla BMW Group. Projektuje je dedykowany zespół Complete Seat Prototypes.

Czy komfort i bezpieczeństwo pozycji siedzenia może być eko?

Im więcej godzin w samochodzie tym bardziej odczuwalne zalety dobrze zaprojektowanego fotela, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Zanim siedzenie trafi do seryjnej produkcji, musi powstać jego prototyp, który jest poddawany wymagającym i rygorystycznym testom.

 

Dzięki współpracy skupiającej się na każdym szczególe, prototypy foteli tworzone w Centrum R&D Faurecii są nie tylko wygodne i bezpieczne, ale także wpisują się w trendy odpowiedzialnej produkcji stawiającej na wykorzystanie surowców wtórnych i wysokie standardy środowiskowe w łańcuchu dostaw.

 

W obliczu niedoboru zasobów i rosnących cen surowców działaniem przedsiębiorczym jest redukcja kosztów poprzez używanie surowców mogących podlegać recyklingowi. Udział materiałów wtórnych np. z recyklingu stali, tworzyw sztucznych i aluminium wzrośnie już od 2025 roku. Projekty nowych modeli aut już dziś uwzględniają preferowanie stosowania materiałów wtórnych. Musi więc istnieć możliwość łatwego demontażu tych elementów, redukcja komponentów i grup materiałowych, zastosowanie monomateriałów we wnętrzu fotela gdzie celem będzie ich powrót do systemu odzysku surowców wtórnych. Poza tym instaluje się zamknięty obieg materiałowy do produkcji narzędzi – tłumaczy Urszula Maurice z CS Prototypes Faurecii.

Mistrzostwo tkwi w szczególe

Faurecia jest doceniana przez światowe marki, dla których pracuje za dbałość o każdy detal i doskonalenie jakości swoich produktów. Standard ten jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń oraz podnoszenia kwalifikacji pracowników. To zasoby, które są uniwersalne. Dotąd wykorzystywane przez BMW Group, a teraz także przez Skodę.

 

To wyzwanie otwiera przed nami drzwi do długofalowej współpracy z najlepszymi na rynku motoryzacji i daje impuls do dalszych przemian motywujących do podnoszenia kwalifikacji i świadomości pracowników. Jesteśmy dumni z wdrażania odpowiedzialności społecznej na rzecz zrównoważonej przyszłości, gdzie centralnym elementem jest wykorzystywanie materiałów przyjaznych dla środowiska – wyjaśnia Paweł Barański planista CS Prototypes w Faurecii.

 

Rewolucyjność tkwi w szczegółach, a CS Prototypes dba o każdy szczegół podczas montażu elementów fotela. Klienci doceniają nasze doświadczenie i rozszerzają swoją współpracę z Faurecią na nowych polach, takich jak prototypownia, a to dla nas wyraz najwyższego uznania. Wierzymy, że połączenie komfortu, bezpieczeństwa i dbałości o środowisko zaowocuje produktami, które wniosą naszych klientów na poziom motoryzacji przyszłości – komentuje Leszek Martowski szef działu CS Prototypes w Faurecii.

 

Źródło: Faurecia

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).