Fabryki Volvo Cars w Europie wracają do pracy | MOTOFAKTOR

Fabryki Volvo Cars w Europie wracają do pracy

person Adrian Januszkiewicz 22/04/2020

Przedstawiciele firmy Volvo Cars ogłosili, że 20 kwietnia wznowiła produkcję fabryka Torslanda na obrzeżach Goeteborga.

Decyzję o powrocie pracowników do szwedzkich biur i fabryk firma podjęła po dialogu ze związkami zawodowymi. Od poniedziałku pracownicy wrócili do centralnej fabryki i centralnych biur Volvo Cars w Torslanda. Zakład i pomieszczenia biurowe zostały przygotowane tak, by zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim pracującym.

Teraz, gdy sytuacja na to pozwala, jesteśmy zobowiązani wobec naszych pracowników i dostawców, by ponownie podjąć produkcję. Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby pomóc społeczeństwu, jest znalezienie sposobu na bezpieczne ponowne uruchomienie firmy, a tym samym ochronę zdrowia ludzi i ich miejsc pracy. Håkan Samuelsson prezes Volvo Cars

 

Przed powrotem pracowników w poniedziałek wszystkie urządzenia zostały gruntownie wyczyszczone, a procedury sanitarne i czyszczące zostały zintensyfikowane, a przy głównych wejściach oferowane będą dobrowolne kontrole temperatury i pomiaru tlenu we krwi.

 

W ostatnich tygodniach odpowiednie działy firmy dokonywały przeglądu każdego stanowiska pracy w zakładzie w Torslandzie z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy, a tam gdzie dystans społeczny nie jest możliwy, wprowadzono inne środki ochronne.

 

W szwedzkich budynkach biurowych układ wszystkich sal konferencyjnych, pomieszczeń biurowych i restauracji został dostosowany tak, by umożliwić pracownikom utrzymanie dystansu społecznego, na przykład poprzez zapewnienie odpowiedniego rozmieszczenia biurek i ograniczenie liczby osób w salach konferencyjnych i kantynach.

 

Fabryka Volvo Cars w belgijskiej Gandawie także została ponownie otwarta w poniedziałek 20 kwietnia, ale skala produkcji jest czasowo zmniejszona. Zakład amerykański, w Południowej Karolinie, ruszy 11 maja.

 

Fabryka silników w Skövde w Szwecji i zakład produkcji elementów nadwozia w Olofström w Szwecji będą co tydzień planować swoją produkcję i dostosowywać się do potrzeb w innych zakładach.

 

Pracownicy biurowi na innych rynkach będą nadal postępować zgodnie z lokalnymi wytycznymi, ale urzędnicy ds. Bezpieczeństwa i higieny Volvo Cars mają nadzieję, że informacje ze szwedzkich zakładów mogą zostać wdrożone także w innych miejscach.

 

Volvo Cars będzie nadal korzystać z pakietu wsparcia wprowadzonego przez szwedzki rząd na początku tego roku, co oznacza ciągłe skracanie czasu pracy większości pracowników. Wsparcie rządowe pozwala firmie Volvo Cars chronić utrzymać płynność biznesu do momentu ustabilizowania się sytuacji rynkowej na całym świecie.

 

Źródło: Volvo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).