Fabryka SK hi-tech battery materials Poland otwarta | MOTOFAKTOR

Fabryka SK hi-tech battery materials Poland otwarta

6 października br. odbyła się ceremonia otwarcia fabryki separatorów do baterii litowo-jonowych SK hi-tech battery materials Poland na terenie KSSE.

Dotychczas koreańska spółka SK ie technology produkowała separatory w Korei i w Chinach. Fabryka w Dąbrowie Górniczej jest pierwszym zakładem produkcyjnym separatorów do baterii litowo-jonowych w Europie.

Inwestycja SK hi-tech battery materials Poland stworzy okazję nie tylko do zwiększenia produkcji i umocnienia naszej pozycji w sektorze elektromobilności, ale pozwoli też na rozwój nowych technologii związanych właśnie z elektromobilnością.

Prezes PAIH - Krzysztof Drynda

 

Produkcja w zakładzie w Dąbrowie Górniczej ruszyła w sierpniu 2021 roku pod szyldem SK hi-tech battery materials Poland, po 21-miesięcznej budowie. W Europie, uważanej za kolebkę samochodów elektrycznych na światowym rynku motoryzacyjnym, spółka SK hi-tech battery materials Poland jako pierwsza pozyskała bazę produkcyjną separatorów o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2. Jest to liczba separatorów, dzięki której można wyposażyć ponad 300 tys. samochodów elektrycznych; produkt ten ma być dostarczany do globalnych producentów akumulatorów litowo-jonowych.

 

SK hi-tech battery materials Poland planuje utworzyć tysiąc nowych miejsc pracy do 2024 roku z deklarowanym budżetem na inwestycję 7 mld zł. Fabryka uzyskać ma roczną zdolność produkcyjną separatorów 1.54 mld m2, a tym samym osiągnąć największą moc produkcyjną separatorów w Europie.

Drugi zakład o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2 jest w trakcie budowy, z planami rozpoczęcia działalności komercyjnej w 2023 roku. Trzeci i czwarty zakład – każdy o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2 – również są w trakcie budowy. W rezultacie, globalna skala produkcji SK ie technology, obejmująca Koreę, Chiny i Europę, ma osiągnąć łącznie 2.73 mld m2 rocznie.

 

SK ie technology dostarcza separatory dla największych światowych producentów akumulatorów. Zapotrzebowanie na separatory wysokiej jakości wzrasta w szczególności wraz ze wzrostem zapotrzebowania na akumulatory litowo-jonowe o dużej gęstości i stabilności. Separatory w technologii SK ie technology są produktem spełniającym najwyższe wymogi bezpieczeństwa.

 

Źródło: PAIH

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).