Fabryka SK hi-tech battery materials Poland otwarta | MOTOFAKTOR

Fabryka SK hi-tech battery materials Poland otwarta

person Adrian Januszkiewicz 12/10/2021

6 października br. odbyła się ceremonia otwarcia fabryki separatorów do baterii litowo-jonowych SK hi-tech battery materials Poland na terenie KSSE.

Dotychczas koreańska spółka SK ie technology produkowała separatory w Korei i w Chinach. Fabryka w Dąbrowie Górniczej jest pierwszym zakładem produkcyjnym separatorów do baterii litowo-jonowych w Europie.

Inwestycja SK hi-tech battery materials Poland stworzy okazję nie tylko do zwiększenia produkcji i umocnienia naszej pozycji w sektorze elektromobilności, ale pozwoli też na rozwój nowych technologii związanych właśnie z elektromobilnością. Krzysztof Drynda Prezes PAIH

 

Produkcja w zakładzie w Dąbrowie Górniczej ruszyła w sierpniu 2021 roku pod szyldem SK hi-tech battery materials Poland, po 21-miesięcznej budowie. W Europie, uważanej za kolebkę samochodów elektrycznych na światowym rynku motoryzacyjnym, spółka SK hi-tech battery materials Poland jako pierwsza pozyskała bazę produkcyjną separatorów o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2. Jest to liczba separatorów, dzięki której można wyposażyć ponad 300 tys. samochodów elektrycznych; produkt ten ma być dostarczany do globalnych producentów akumulatorów litowo-jonowych.

 

SK hi-tech battery materials Poland planuje utworzyć tysiąc nowych miejsc pracy do 2024 roku z deklarowanym budżetem na inwestycję 7 mld zł. Fabryka uzyskać ma roczną zdolność produkcyjną separatorów 1.54 mld m2, a tym samym osiągnąć największą moc produkcyjną separatorów w Europie.

Drugi zakład o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2 jest w trakcie budowy, z planami rozpoczęcia działalności komercyjnej w 2023 roku. Trzeci i czwarty zakład – każdy o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2 – również są w trakcie budowy. W rezultacie, globalna skala produkcji SK ie technology, obejmująca Koreę, Chiny i Europę, ma osiągnąć łącznie 2.73 mld m2 rocznie.

 

SK ie technology dostarcza separatory dla największych światowych producentów akumulatorów. Zapotrzebowanie na separatory wysokiej jakości wzrasta w szczególności wraz ze wzrostem zapotrzebowania na akumulatory litowo-jonowe o dużej gęstości i stabilności. Separatory w technologii SK ie technology są produktem spełniającym najwyższe wymogi bezpieczeństwa.

 

Źródło: PAIH

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).