F1 in Schools pierwszy raz w Polsce – FORVIA sponsorem | MOTOFAKTOR

F1 in Schools pierwszy raz w Polsce - FORVIA sponsorem

person Adrian Januszkiewicz 22/11/2022

Polska dołączyła do grona 54 krajów biorących udział w programie F1 in Schools, w którym uczniowie tworzą bolid przyszłości. Wśród jego sponsorów jest FORVIA.

 

 

Program od 1999 roku łączy w sobie ideę promocji Formuły 1 i jej partnerów wśród młodego pokolenia z inspiracją do rozwoju oraz nauki, w takich dziedzinach jak: IT, fizyka, projektowanie czy marketing. Pozwala także rozwinąć kompetencje przywódcze, współpracy w grupie, tworzenia strategii finansowej czy umiejętności technicznych.

Gotowi do startu?

Wyzwanie w ramach programu F1 in Schools składa się z kilku etapów. W pierwszym za pomocą oprogramowania 3D CAD uczniowie projektują bolid przyszłości F1. Następnie poddają swój projekt testom w wirtualnym tunelu aerodynamicznym za pomocą oprogramowania CFD. Na późniejszych etapach aerodynamika testowana jest także w tunelach wiatrowych i dymnych. Uczniowie ustalają także najbardziej wydajną strategię produkcji prototypu auta. Na koniec zostaje już tylko albo aż wyścig, w którym biorą udział bolidy stworzone przez różne zespoły.

 

To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez sponsorów i partnerów. Jednym z nich jest FORVIA, która podpisała umowę sponsoringową z organizatorem do sierpnia 2023 roku. Zgodnie ze statutem F1 in Schools Polska, która jest organizacją non-profit, wszystkie pieniądze zebrane dzięki sponsoringowi będą wykorzystywane na dalszy rozwój organizacji i rozszerzanie wyzwania w Polsce.

Sponsoring dla przyszłości

Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tak nowatorskim przedsięwzięciu — mówi Marcin Dębniak, Global R&D Manager w Grupie FORVIA — Wyzwanie pozwala zmienić sposób postrzegania nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki wśród biorących w nim udział uczniów. W ten sposób z pewnością możemy przyczynić się do zwiększenia naborów na studia inżynieryjne, a to inwestycja w nasze przyszłe kadry. W dodatku z punktu widzenia naszej firmy, która stawia na różnorodność i równouprawnienie, bardzo pozytywnym elementem wyzwania jest duży udział kobiet w programie. Ponad 40% uczestniczek z 54 krajów w dyscyplinie, która stereotypowo uznawana jest za męską to świetny wynik — podkreśla.

 

Polscy uczniowie, którzy zwyciężą w krajowej rywalizacji, staną w szranki z reprezentantami pozostałych krajów już w październiku 2023 roku. Trzymamy kciuki za naszych inżynierów!

 

Źródło: FORVIA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).