Exynos Auto 8890 Samsunga sercem systemu nowego Audi A4

person Adrian Januszkiewicz 31/05/2019

Procesor Exynos Auto 8890 znajdzie zastosowanie w platformie MIB trzeciej generacji, którą znajdziemy przede wszystkim w nowych Audi A4.

MIB to technologia Audi, która przewiduje potrzeby kierowców, nadążając za najnowszymi osiągnięciami w zakresie sprzętu informacyjno-rozrywkowego w pojazdach klasy premium tej niemieckiej firmy. Najnowsza generacja MIB, wprowadzona w nowej wersji A4 i planowana w kolejnych modelach, będzie zawierać procesor Exynos Auto 8890 firmy Samsung, który wybrano do systemu IVI nowej generacji Audi w 2017 roku w ramach Progresywnego Programu Półprzewodnikowego Audi (PSCP).

 

Exynos Auto 8890 jest niezwykle wydajną jednostką, wyposażoną w ośmiordzeniowy procesor centralny i dwunastordzeniowy procesor graficzny i zaprojektowaną, by bezproblemowo obsługiwać interfejs multimedialny (MMI) Audi i jego funkcje, takie jak audio, kontrola stanu pojazdu czy wyświetlanie nawigacji w systemie IVI. Dzięki wysokiej wydajności oraz obsłudze wielu systemów operacyjnych i wyświetlaczy Exynos Auto 8890 zapewnia użytkownikowi wysoce interaktywne wrażenia.

Dla Audi mobilność oznacza nie tylko osiągnięcie celu podróży, ale także bezpieczną i przyjemną jazdę. W ciągu ostatnich kilku lat ściśle współpracowaliśmy z firmą Samsung, aby zapewnić naszym klientom system informacyjno-rozrywkowy w pojazdach (IVI) obejmujący świeżo zmodernizowany interfejs multimedialny, który natychmiast precyzyjnie reaguje na komendy użytkownika, gwarantując najwyższą jakość prowadzenia pojazdu. Alfons Pfaller kierownik ds. rozwoju architektury i platformy E/E w Audi
Od samochodów marki premium, takiej jak Audi, oczekuje się, że jazda będzie zapewniała nie tylko odpowiednie parametry techniczne i bezpieczeństwo, ale również ekscytację. Ogromnie cieszy nas, że dzięki bliskiej współpracy z Audi Exynos Auto 8890 firmy Samsung będzie sercem nowego systemu informacyjno-rozrywkowego w pojazdach, co otworzy nowe możliwości dla inteligentniejszych samochodów i przyjemniejszych doznań z jazdy. Kenny Han vice president of Device Solutions Division w Samsung Electronics

 

Nowe Audi A4 z systemem IVI wyposażonym w Exynos Auto 8890 będzie dostępne w Europie od jesieni.

 

Źródło: Samsung Electronics

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).