Exact Systems zmienił zarząd i prezesa | MOTOFAKTOR

Exact Systems zmienił zarząd i prezesa

Założyciele i współwłaściciele Exact Systems odeszli z zarządu. W związku z tym dokonano zmian. Nowym prezesem został Jacek Opala, dotąd członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

  • Nowym prezesem Exact Systems został Jacek Opala, od siedmiu lat członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing
  • Paweł Gos i Lesław Walaszczyk, założyciele, współwłaściciele, oraz dotychczasowi prezes i wiceprezes Exact Systems, przechodzą do rady nadzorczej, skąd mają wspierać spółkę na poziomie strategicznym
  • Nowy zarząd stawia sobie za cel uczynienie z Exact Systems globalnego lidera branży
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora 
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

Firma Exact Systems, która w tym roku świętuje 20. urodziny, zajmuje czołową pozycję w branży kontroli jakości części i komponentów do samochodów produkowanych przez największe zakłady motoryzacyjne w Europie. Jest liderem nie tylko w Polsce, ale również na rynkach czeskim, portugalskim i słowackim, zajmując trzecie miejsce na Węgrzech. Obecnie firma działa w 13 krajach, współpracując z ponad 900 zakładami produkcyjnymi i zatrudniając ponad 7 tysięcy kontrolerów jakości. Exact Systems konsekwentnie modernizuje swoje usługi, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie kontroli jakości.

W dniu 31 maja br., Paweł Gos i Lesław Walaszczyk, założyciele oraz współwłaściciele firmy Exact Systems, ustępują ze stanowisk prezes i wiceprezes, przechodząc jednocześnie do rady nadzorczej.

Paweł Gos, przewodniczący rady nadzorczej Exact Systems, Fot. Exact Systems
Paweł Gos, przewodniczący rady nadzorczej Exact Systems, Fot. Exact Systems

„W tym roku mieliśmy okazję do świętowania 20-lecia działalności naszej firmy. Przez dwie dekady dokonaliśmy naprawdę wiele – z lokalnej częstochowskiej spółki zdobyliśmy pozycję lidera kontroli jakości w Polsce i jednej z trzech największych firm w tej branży na świecie. Codziennie dbamy o jakość samochodów, którymi niemal każdy z nas się przemieszcza, produkowanych przez największe koncerny motoryzacyjne. Jednak każda instytucja potrzebuje czasem zmiany i wspólnie z Lesławem Walaszczykiem, z którym tworzyliśmy ten jakościowy biznes, uznaliśmy, że teraz jest najlepszy na to czas. Zdecydowaliśmy o przekazaniu „kierownicy” naszego bolidu młodszemu, ale doświadczonemu i bardzo dobrze znającemu firmę zespołowi. Jacek i pozostali członkowie zarządu są w najlepszych latach kariery, firma też jest na historycznym szczycie. Wierzymy, że to dobra decyzja, do której zarówno my jak i nasi następcy przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu” – mówi Paweł Gos, były już prezes, a obecnie przewodniczący rady nadzorczej Exact Systems.

Jacek Opala, który od 7 lat pełnił funkcję członka zarządu ds. sprzedaży i marketingu, został nowym prezesem zarządu. Jest on związany z firmą niemal od samego początku jej istnienia. Karierę rozpoczął jako jeden z pierwszych kontrolerów jakości, a następnie awansował przez różne stanowiska (koordynator współpracy z klientami, manager, dyrektor rozwoju sprzedaży), aby ostatecznie zasiąść w zarządzie. Jest absolwentem wydziału metalurgicznego Politechniki Częstochowskiej, ukończył studia podyplomowe na SGH oraz zdobył tytuł MBA na Franklin University.

Jacek Opala, prezes zarządu Exact Systems, Fot. Exact Systems
Jacek Opala, prezes zarządu Exact Systems, Fot. Exact Systems

„Właściciele przekazują nam spółkę w bardzo dobrej kondycji, z rekordowymi wynikami sprzedaży i liczbą kontrolerów jakości. Przez dwie dekady budowali silną i odporną organizację gotową do kolejnej fazy rozwoju. Jestem przekonany, że w nowym zespole zarządzającym uda się nam postawić kolejny krok. Znamy firmę od podszewki, a pracownicy bardzo dobrze znają nas. Potrafimy spojrzeć na biznes z innej perspektywy niż dotychczasowy zarząd. Te elementy są kluczowe do pokonywania kolejnych met. Będziemy przesuwać uwagę w kierunku zagranicznych spółek, choć nie zamierzamy odpuścić w Polsce. Dalej skupimy się na rozwoju i automatyzacji naszych usług odpowiadając na to, co dzieje się w automotive i ogólnie w gospodarce. Chcemy także bardziej zdywersyfikować branże, z którymi na co dzień współpracujemy. Już teraz podwajamy liczbę klientów z RTV, FMCG czy branży zbrojeniowej. Mamy jasny plan działania i całą piątką jesteśmy gotowi go zrealizować” – mówi Jacek Opala, prezes zarządu Exact Systems. 

Do nowego zarządu dołączyli oprócz Jacka Opali także Dariusz Dengusiak i Paweł Wieczorek, którzy pełnili dotychczas funkcje w zarządzie jako wiceprezesi. Dołączają do nich także mecenas Anna Czubak oraz Mateusz Łuczak, który przejmie obowiązki dyrektora finansowego.

Obecni właściciele Exact Systems nadal posiadają większość udziałów w firmie i mają aktywnie wspierać nowy zarząd w kluczowych obszarach. Wśród tych działań znajduje się poszukiwanie luk na rynku, poszukiwanie atrakcyjnych możliwości przejęć oraz rozszerzanie portfolio usług.

Źródło: Exact Systems

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).