Exact Systems opłaci stypendia naukowe dla pracowników i ich dzieci | MOTOFAKTOR

Exact Systems opłaci stypendia naukowe dla pracowników i ich dzieci

person Adrian Januszkiewicz 21/06/2022

Exact Systems uruchamia program stypendialny „Exact Future” na wsparcie edukacji uzdolnionych pracowników GK Exact Systems oraz ich dzieci.

 

Tegoroczni maturzyści, którzy planują rozpocząć naukę na wyższej uczelni technicznej, mogą ubiegać się o stypendia w wysokości 15 lub 20 tysięcy złotych. W sumie w ciągu trzech lat częstochowska spółka przeznaczy na wsparcie studentów milion złotych. Nabór do pierwszej edycji rusza 10 lipca i potrwa do 31 sierpnia br.

 

Exact Systems od wielu lat angażuje się w projekty, których celem jest odpowiednie przygotowanie kandydatów do pracy w branży motoryzacyjnej. W tym roku obchodzimy nasze osiemnaste urodziny, wkraczamy w „dorosłość” i dojrzeliśmy do tego, żeby w tę „dorosłość” pomóc finansowo wkroczyć młodym osobom rozpoczynającym swoją ścieżkę zawodową. Każde studia, niezależnie czy w trybie dziennym, wieczorowym lub zaocznym, oznaczają spore koszty. I nawet łączenie ich z pracą, do czego my zachęcamy, nie zawsze zapewnia odpowiedni budżet. Wierzymy w to, że stypendia ufundowane przez Exact Systems staną się dodatkowym bodźcem, który zmobilizuje do nauki, zdobywania doświadczeń zawodowych i chęci rozwoju – mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems i pomysłodawca projektu.

Stypendium na start …

Exact Systems zaprasza tegorocznych maturzystów planujących rozpocząć swoją wyższą edukację na kierunkach inżynieryjno-technicznych do udziału w programie stypendialnym „Exact Future”. Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi, którzy planują związać swoją przyszłość z branżą motoryzacyjną oraz zapewnienie optymalnych warunków kształcenia w trakcie studiów na jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce lub za granicą. Mogą w nim wziąć udział pracownicy, zleceniobiorcy i pracownicy tymczasowi Grupy Kapitałowej Exact Systems (Exact Systems, AAS i AAS Recruitment) oraz ich dzieci do 26. roku życia.

 

Na początek projekt kierujemy do naszych pracowników. Rodzina Exact Systems jest bardzo duża. Każdego dnia do pracy w zakładach produkcyjnych w Polsce delegujemy ponad 3 tysiące kontrolerów jakości, operatorów produkcji, monterów i pracowników produkcyjnych. To wśród nich szukamy przyszłych stypendystów – mówi Paweł Gos.

 

W pierwszej edycji „Exact Future” zostanie przyznanych 20 stypendiów: 5 stypendiów w wysokości 20 tys. zł każde dla studentów uczelni zagranicznych studiujących za granicą oraz 15 stypendiów w wysokości 15 tys. zł każde dla studentów uczelni polskich studiujących w Polsce. Stypendia są jednoroczne i zostaną wypłacone w dwóch transzach: przed rozpoczęciem pierwszego roku studiów oraz po zaliczeniu pierwszego semestru studiów. Całkowita wartość projektu planowanego na trzy lata wynosi 1 mln zł.

… czas start

Kandydaci mogą aplikować o stypendium poprzez formularz zgłoszeniowy od 10 lipca do 31 sierpnia 2022 roku. Należy do niego dołączyć między innymi kopię decyzji uczelni wyższej potwierdzającej przyjęcie na studia stacjonarne lub niestacjonarne I stopnia lub studia jednolite w roku akademickim 2022/2023 oraz kopię dyplomu z matury wraz z ocenami. Rekrutacja składa się z trzech etapów, podczas których pod uwagę będą brane m.in. takie czynniki jak wskazana przez kandydata uczelnia wyższa, wyniki matury czy motywacja kandydata do podjęcia nauki na wybranej uczelni. Wyniki zostaną ogłoszone do 26 września br.

Biznes w parze z nauką

Częstochowska firma z branży motoryzacyjnej od lat efektywnie prowadzi projekty łączące świat biznesu ze światem akademickim. Flagową inicjatywą edukacyjną jest program „Akademia Jakości”, dzięki któremu już kilka tysięcy kontrolerów jakości podniosło poziom swoich kompetencji zawodowych z zakresu metod i technologii wykorzystywanych w kontroli jakości w zakładach produkcyjnych. Exact Systems jako pierwsza firma motoryzacyjna w Polsce rekrutuje i prowadzi szkolenia adaptacyjne całkowicie online. Platforma rekrutacyjna pozwala również na bieżąco sprawdzać poziom kompetencji zespołu oraz oferować indywidualnie dopasowane szkolenia i kursy. Spółka współpracuje także z Politechniką Częstochowską przyczyniając się do wzrostu potencjału badawczego uczelni.

 

Od wielu lat angażujemy się w propagowanie wiedzy na temat motoryzacji, inspirowanie producentów i dostawców do podejmowania świadomych działań. Jesteśmy autorem największego w Polsce badania nastrojów przedstawicieli automotive MotoBarometr. A od ubiegłego roku organizujemy jedno z największych w Polsce spotkań branży motoryzacyjnej wypełnione licznymi prelekcjami i rozmowami o kondycji sektora, rynku pracy i kierunkach rozwoju – mówi prezes zarządu Exact Systems.

 

Źródło: Exact Systems

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).