Evapo-Rust firmy CRC - skuteczny środek do usuwania rdzy | MOTOFAKTOR

Evapo-Rust firmy CRC - skuteczny środek do usuwania rdzy

Evapo-Rust firmy CRC Industries to biodegradowalny, nietoksyczny środek do usuwania rdzy na bazie wody, całkowicie bezpieczny dla użytkowników i środowiska.

Wielokrotnie nagradzana formuła preparatu eliminuje rdzę bez konieczności szlifowania lub piaskowania oczyszczanych części. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ produkt może być wielokrotnie używany. CRC Evapo-Rust jest wykorzystywany do szybkiej i wydajnej renowacji metalowych części i narzędzi w praktycznie wszystkich sektorach przemysłu: motoryzacyjnym, budowlanym, morskim, metalowym itp.

 

Evapo-Rust produkcji CRC Industries to silnie działający środek do usuwania rdzy, którego formuła na bazie wody zapewnia skuteczność i łatwość użycia. Wystarczy zanurzyć część w gotowym do użycia roztworze, a rdza zaczyna odrywać się od powierzchni metalu i osadza się na dnie zbiornika. Aktywny składnik preparatu wiąże się wyłącznie z żelazem, usuwając ze stali, żelaza i żeliwa jedynie rdzę.

 

Nie działa agresywnie na nieutleniony materiał, pozostając nieszkodliwym dla innych metali. W porównaniu ze standardowymi kwasowymi lub zasadowymi środkami do usuwania rdzy, CRC Evapo-Rust jest nietoksyczny, nieżrący, nie powoduje korozji oraz nie uszkadza tworzyw sztucznych, PVC, gumy Vitonu i nietlenkowych powłok malarskich na czyszczonych częściach.

 

CRC Evapo-Rust to bardzo skuteczna formuła, która usuwa bez żadnych pozostałości najgrubsze warstwy rdzy aż do gołego metalu, nie wymagając szlifowania ani piaskowania części. Obróbka jest szybka – cienka warstwa rdzy jest usuwana w ciągu zaledwie 15-30 minut, średnia w ciągu 6 godzin, a gruba warstwa w ciągu 12-24 godzin.

 

Preparat świetnie sprawdza się w temperaturze pokojowej, jednak działanie środka można przyspieszyć po podgrzaniu do 50°C. Środek do usuwania rdzy CRC Evapo-Rust został wielokrotnie nagrodzony za skuteczność działania w Stanach Zjednoczonych, budując solidną reputację rynkową i będąc często polecanym przez użytkowników w sieciach specjalizujących się w obróbce części oraz przez użytkowników końcowych (w tym na platformie Amazon).

Możliwość wielokrotnego użycia

CRC Evapo-Rust może być używany wielokrotnie, w zależności od grubości warstwy rdzy na obrabianych częściach, co czyni go ekonomicznym rozwiązaniem. Pięć litrów Evapo-Rust może usunąć 0,3 kg czystej suchej rdzy. Ponadto wstępne czyszczenie jest konieczne tylko w przypadku bardzo zabrudzonych i zatłuszczonych części.

 

Po odrdzewieniu części wystarczy je tylko spłukać wodą. Zaleca się zabezpieczenie obrabianej części środkiem antykorozyjnym lub farbą. CRC Industries oferuje szeroką gamę produktów do zabezpieczania przed korozją.

Bezpieczny w użyciu zarówno dla użytkowników, jak i środowiska

Formuła CRC Evapo-Rust na bazie wody, łatwo biodegradowalna, zgodnie z normą OECD 301B, nie wydziela żadnych nieprzyjemnych zapachów ani lotnych związków organicznych (LZO), które mogłyby potencjalnie zaszkodzić środowisku. Preparat jest doskonale rozpuszczalny w wodzie i łatwo się go usuwa po użyciu.

 

Jest neutralny pod względem pH, nie stwarzając ryzyka podrażnienia skóry ani zagrożenia dla oczu. Jest także niepalny, co ułatwia użytkowanie i przechowywanie. CRC Evapo-Rust jest dostępny w pojemnikach 1 l, 5 l i 20 l, z opisem na etykiecie w 24 językach. Jest zgodny z REACH.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę CRC Industries.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).