EV Experience: pierwsze jazdy w Polsce elektrycznym Nissanem Ariya | MOTOFAKTOR

EV Experience: pierwsze jazdy w Polsce elektrycznym Nissanem Ariya

person Adrian Januszkiewicz 21/06/2022

Najnowszy w 100% elektryczny model Nissana, zadebiutuje na Torze Modlin podczas EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław już w ten weekend.

 

Nissan ARIYA to w pełni elektryczny crossover, który dzięki swoimm technologiom zapewnia niespotykany jak dotąd poziom wrażeń. Nowa platforma podłogowa i opcjonalne dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 394 KM, oferują przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy. System e-4ORCE zapewnia kontrolę wszystkich kół i daje możliwość przełączania całości mocy pomiędzy przednią a tylną osią. Poprawia także trakcję i przeciwdziała nad- i podsterowności, co przekłada się na płynną i stabilną jazdę. Dzięki akumulatorom trakcyjnym o pojemnościach 63 kWh i 87 kWh zasięg może wynieść nawet 500 km, a szybkie ładowanie (w ok. 30 minut) umożliwia przejechanie do 300 km.

 

Model Ariya otwiera kolejny rozdział na drodze Nissana do pełnej elektryfikacji. Ten flagowy samochód elektryczny pozwoli marce zjednać sobie klientów świadomych ekologicznie, jednak poszukujących w motoryzacji ponadprzeciętnych emocji. Dostępność takiego pojazdu w gamie przyczyni się do sukcesywnego przechodzenia coraz większej liczby kierowców na mobilność w pełni elektryczną – mówi Dorota Pajączkowska, Communication Manager w Nissan Sales CEE.

 

Nowy Nissan został stworzony w duchu „ponadczasowego japońskiego futuryzmu”. Tego określenia użyli projektanci pojazdu, aby podkreślić łączenie się typowej dla Kraju Kwitnącej Wiśni – domu Nissana – filozofii opartej o minimalizm, elegancję i subtelność z wyraźnie zaznaczoną nowoczesnością. Konstruując nowy model inspirowano się japońskimi słowami – kluczami. Doskonałym przykładem może być Iki (jap.: 粋), który oznacza szyk. Nowatorskie podejście wyrażane jest nie tylko w stylistyce, ale również w kolorystyce. Na potrzeby modelu projektanci Nissana opracowali nie tylko zupełnie nową paletę odcieni nadwozia, ale również zastosowali technologię ich nakładania umożliwiającą zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 25%.

 

Ariya zbudowana została na zupełnie nowej platformie stworzonej specjalnie dla pojazdów zeroemisyjnych. Elektryczny układ napędowy umożliwia nie tylko przeniesienie systemu klimatyzacji pod maskę – w miejsce tradycyjnie w całości zarezerwowane dla silnika spalinowego – ale również na rezygnację z tunelu środkowego. Przekłada się to na zauważalne zwiększenie powierzchni użytkowej i całkowicie płaską podłogę. Efektem jest nie tylko wygospodarowanie większej ilości miejsca na nogi, ale również ułatwienie interakcji pomiędzy osobami podróżującymi w przedniej i tylnej części kabiny.

 

Dla naszych klientów będzie to pierwsza okazja, aby na własnej skórze doświadczyć niesamowitego komfortu, osiągów oraz właściwości jezdnych, jakie zapewnia Nissan Ariya. Mamy nadzieję, że osoby, które widziały już model Ariya podczas prezentacji statycznej i zachwyciły się jego wysublimowaną stylistyką, jedynie wzmocnią swoje wrażenia podczas jazdy po torze – mówi Paweł Powalski, EV & Infrastructure Marketing Manager w Nissan Sales CEE.

 

Premierowe jazdy testowe modelem ARIYA odbędą się na Torze Modlin w dniu 25 czerwca 2022 r. w ramach największego w Polsce elektromobilnego show, czyli EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław. Modliński tor daje niemal nieograniczone możliwości organizacji masowych eventów motoryzacyjnych w najwyższym standardzie. Obiekt składa się z dwóch niezależnych torów. Pierwszy liczy 1,2 km i składają się na niego 22 zakręty oraz 8 konfiguracji. Drugi ma długość 2,4 km, w tym prostą o długości 250 metrów oraz 4 płyty poślizgowe, 2,5 metrowe kurtyny wodne oraz bogate zaplecze infrastrukturalne. To doskonałe warunki, aby w bezpieczny sposób sprawdzić możliwości nowego Nissana. Do testów udostępniony zostanie samochód w wersji EVOLVE z akumulatorem o pojemności 63 kWh.

 

Na tym nowoczesnym obiekcie, podczas dwudniowego eventu, zgromadzonych zostanie łącznie kilkaset samochodów elektrycznych, a uczestnicy wydarzenia, w ramach szeregu wydarzeń, będą samodzielnie brać udział w atrakcjach lub oglądać je z kilku trybun oraz tarasu widokowego.

 

Promujemy zeroemisyjny transport nie tylko przez pryzmat nowatorskich propozycji legislacyjnych, specjalistycznych analiz, raportów czy konferencji. Chcemy, aby elektromobilność była bliżej Polaków – na wyciągnięcie ręki. W tym celu przygotowaliśmy nieszablonowe wydarzenie, którego nowatorska formuła zachęca do przysłowiowej zabawy e-mobilnością. W ramach EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław odbędzie się szereg niepowtarzalnych i elektryzujących atrakcji, które niezdecydowanych przekonają do elektrycznych pojazdów – mówi Maciej Gis, Kierownik Biura Komunikacji Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).

 

Organizatorami EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław są: Fundacja EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Wydarzenie odbędzie się w dniu 25 czerwca 2022 roku na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Patronem medialnym wydarzenia jest Motofaktor.pl. Na oficjalnych profilach Facebook, Instagram i LinkedIn można na bieżąco śledzić najważniejsze informacje o wydarzeniu.

 

Źródło: PSPA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).